Liga Mistrzów: Bez rozstrzygnięcia w Moskwie

Manchester United mimo ogromnej przewagi w posiadaniu piłki nie był w stanie w meczu Ligi Mistrzów grupy B pokonać CSKA Moskwa. Pojedynek zakończył się remisem 1:1. W drugim spotkaniu Wolfsburg ograł PSV Eindhoven (2:0).

Bartosz Zimkowski
PAP/EPA / Maxim Shipenkov / PAP/EPA / Maxim Shipenkov

Tylko na ławce rezerwowych Louis van Gaal pozostawił Memphisa Depay'a czy Juana Matę. Szansę gry w podstawowym składzie dostał za to młody Jesse Lingard.

Od pierwszych minut dużą przewagę w posiadaniu piłki osiągnęli piłkarze Manchesteru United, ale futbolówkę ręką we własnym polu karnym zagrał Anthony Martial. Sędzia dostrzegł to i ukarał Francuza żółtą kartką.

Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Roman Eremenko. Jego intencje wyczuł David de Gea i zdołał sparować strzał. Na jego nieszczęście pierwszy do piłki dopadł Seydou Doumbia i z bliska pokonał Hiszpana.

Do końca pierwszej połowy nadal zdecydowaną przewagę w posiadaniu futbolówki mieli goście, lecz groźniejsze okazje mieli Rosjanie. Świetnie między słupkami spisywał się de Gea, który sparował m.in. strzał Ahmeda Musy z 30 metrów.

Na drugą połowę nie wyszedł już Bastian Schweinsteiger, którego zmienił Marouane Fellaini. Jednak nadal niewiele wynikało z przewagi Man Utd. CSKA nie tworzyło już sobie okazji strzeleckich i głęboka defensywa zemściła się 25 minut przed końcem meczu.

Po dośrodkowaniu Antonio Valencii niepilnowany na jedenastym metrze Anthony Martial strzałem głową zdobył gola. Piłka zanim wpadła do siatki CSKA, to odbiła się jeszcze od słupka.

Mimo usilnych ataków Czerwonych Diabłów goście nie byli już w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoim koncie. Mecz w Moskwie zakończył się remisem 1:1.

W drugim spotkaniu grupy B VfL Wolfsburg pokonał PSV Eindhoven 2:0, ale oba gole strzelił dopiero po przerwie. Holendrzy w doliczonym czasie gry mogli zdobyć honorową bramkę, ale uderzenie Juergena Locadii obronił Diego Benaglio. Wilki z dorobkiem sześciu punktów są liderem tabeli, a PSV zajmuje ostatnie miejsce.

CSKA Moskwa - Manchester United 1:1 (1:0)
1:0 - Seydou Doumbia 15'
1:1 - Anthony Martial 65'

W 15. minucie Roman Eremenko (CSKA) nie strzelił rzutu karnego (David de Gea obronił).

CSKA: Igor Akinfiejew - Figueira Fernandes, Wasilij Bieriezucki (41' Aleksiej Bieriezucki), Siergiej Ignaszewicz, Gieorgij Szczennikow, Zoran Tosić, Pontus Wernbloom, Roman Eremenko (83' Kirill Panczenko), Ahmed Musa, Ałan Dzagojew (87' Aleksandrs Cauna), Seydou Doumbia.

Man Utd: David de Gea - Antonio Valencia, Phil Jones, Chris Smalling, Marcos Rojo (63' Daley Blind), Morgan Schneiderlin, Bastian Schweinsteiger (46' Marouane Fellaini), Jesse Lingard (80' Memphis Depay), Ander Herrera, Anthony Martial, Wayne Rooney.

Żółte kartki: Anthony Martial, Ander Herrera, Marouane Fellaini (Man Utd).

Sędzia: Carlos Velasco Carballo (Hiszpania).

VfL Wolfsburg - PSV Eindhoven 2:0 (0:0)
1:0 - Bas Dost 47'
2:0 - Max Kruse 57'

W 91. minucie Jurgen Locadia (PSV) nie wykorzystał rzutu karnego (Diego Benaglio obronił).