Premier League: Manchester City pokazał moc i jest liderem!

Ze wszystkich faworytów Premier League Manchester City wypadł na inaugurację najbardziej przekonująco. Zespół Manuela Pellegriniego pokonał na wyjeździe West Bromwich Albion aż 3:0!

Szymon Mierzyński
The Citizens wyszli na prowadzenie już w 9. minucie. Gola zdobył Yaya Toure, po którego uderzeniu piłka odbiła się jeszcze od nóg Craiga Dawsona i wpadła do siatki obok bezradnego Boaza Myhilla. Przy tym trafieniu Iworyjczykowi dopisało szczęście, za to jego drugi gol był już piękny. Toure wymienił podania z Wilfriedem Bonym, a następnie strzelił z 20 metrów niemal w okienko.W drugiej połowie Manchester City nieco spuścił z tonu, mimo to przypieczętował wygraną jeszcze jedną bramką. W 59. minucie piękną główką po dośrodkowaniu Davida Silvy z rzutu rożnego popisał się Vincent Kompany i Myhill skapitulował po raz trzeci.
Ekipa Manuela Pellegriniego triumfowała bardzo pewnie i to ona po 1. kolejce lideruje w Premier League. 2. pozycję zajmuje Leicester City, zaś podium zamyka Crystal Palace.

W zespole wicemistrza Anglii zadebiutował w poniedziałek Raheem Sterling. Były piłkarz Liverpoolu spędził na boisku 74 minuty i mógł zdobyć gola, jednak tuż przed przerwą zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem.

West Bromwich Albion - Manchester City 0:3 (0:2)
0:1 - Yaya Toure 9'
0:2 - Yaya Toure 24'
0:3 - Vincent Kompany 59'

West Bromwich Albion: Boaz Myhill - James Chester, Craig Dawson, Joleon Lescott, Chris Brunt, James Morrison, Craig Gardner, Darren Fletcher, James McClean (46' Claudio Yacob), Rickie Lambert (74' Victor Anichebe), Saido Berahino (80' Callum McManaman).

Manchester City: Joe Hart - Bacary Sagna, Vincent Kompany, Eliaquim Mangala, Aleksandar Kolarov, Yaya Toure (80' Martin Demichelis), Fernandinho, Jesus Navas, David Silva, Raheem Sterling (74' Samir Nasri), Wilfried Bony (63' Sergio Aguero).

Żółte kartki: Darren Fletcher, Craig Gardner, James Chester, Claudio Yacob (West Bromwich Albion) oraz Fernandinho (Manchester City).

Sędzia: Mike Dean.

Premier League: Bezbarwny Liverpool, genialny Philippe Coutinho!