Premier League: Inauguracyjna klapa Arsenalu! Kanonierzy polegli w derbach

Bardzo słaby początek sezonu w wykonaniu Arsenalu! Kanonierzy przegrali u siebie z West Hamem United 0:2, a przy obu golach zawinił Petr Cech.

Szymon Mierzyński
Po dobrym występie w pojedynku o Tarczę Wspólnoty i pokonaniu Chelsea, wydawało się, że podopieczni Arsene'a Wengera wreszcie prezentują dojrzały i wyrachowany futbol, który pozwoli im się włączyć do walki o mistrzostwo Anglii. Inauguracja Premier League tego jednak nie potwierdziła.W 31. minucie po strzale zza pola karnego Aarona Ramseya i rykoszecie od Aarona Cresswella Młoty uratowała wprawdzie poprzeczka, ale tak klarownych sytuacji Kanonierzy stwarzali niewiele. Tuż przed przerwą zostali natomiast skarceni. Z rzutu wolnego dośrodkował Dimitri Payet, a piłkę w siatce głową umieścił Cheikhou Kouyate. Petr Cech próbował przeciąć centrę, lecz był nieco spóźniony.
Większy błąd czeski golkiper popełnił w 57. minucie i Arsenal przegrywał już 0:2. Alex Oxlade-Chamberlain stracił futbolówkę na rzecz Mauro Zarate, zawodnik WHU natychmiast uderzył z dystansu i trafił przy bliższym słupku. Były golkiper Chelsea, który tydzień temu, gdy jego nowa drużyna fetowała zdobycie Tarczy Wspólnoty, bronił znakomicie, tym razem był źle ustawiony.

Po tym ciosie gospodarze już się nie podnieśli. Próbowali wprawdzie coś wskórać, ale rzadko zagrażali bramce Adriana, momentami też grali zbyt koronkowo. Arsenal poległ 0:2 i zaliczył fatalną inaugurację. Warto jednak pochwalić West Ham United, który zagrał bardzo konsekwentnie i umiejętnie zneutralizował siłę ofensywną rywala.

W równolegle rozgrywanym spotkaniu Newcastle United zremisowało u siebie z Southampton 2:2. Jednego z goli dla Srok strzelił pozyskany latem z PSV Eindhoven Georginio Wijnaldum.

Arsenal Londyn - West Ham United 0:2 (0:1)
0:1 - Cheikhou Kouyate 43'
0:2 - Mauro Zarate 57'

Arsenal Londyn: Petr Cech - Mathieu Debuchy (67' Alexis Sanchez), Per Mertesacker, Laurent Koscielny, Nacho Monreal, Francis Coquelin (58' Theo Walcott), Aaron Ramsey, Alex Oxlade-Chamberlain, Mesut Oezil, Santi Cazorla, Olivier Giroud.

West Ham United: Adrian - James Tomkins, Winston Reid, Angelo Ogbonna, Aaron Cresswell, Reece Oxford (79' Kevin Nolan), Mark Noble, Cheikhou Kouyate, Dimitri Payet, Mauro Zarate (63' Matthew Jarvis), Diafra Sakho (90' Modibo Maiga).

Żółte kartki: Nacho Monreal (Arsenal Londyn) oraz Mark Noble, Angelo Ogbonna, James Tomkins (West Ham United).

Sędzia: Martin Atkinson.

Newcastle United - Southampton 2:2 (1:1)
0:1 - Graziano Pelle 24'
1:1 - Papiss Cisse 42'
2:1 - Georginio Wijnaldum 48'
2:2 - Shane Long 79'

Premier League: Chelsea nie wygrała na inaugurację, Thibaut Courtois wyleciał z boiska!

Czy ta porażka to zapowiedź większych kłopotów Arsenalu?