Arka Gdynia zdobyła Płock - relacja z meczu Wisła Płock - Arka Gdynia

Podopieczni Grzegorza Nicińskiego wygrali na wyjeździe z nie najlepiej dysponowaną Wisłą Płock 2:0 (1:0). Gole dla Arkowców, po ewidentnych błędach rywali, zdobyli Rafał Siemaszko i Paweł Abbott.

Sebastian Najman
Przedostatnie spotkanie 2. kolejki piłkarskiej I ligi zapowiadało się niezwykle interesująco. Na przeciw siebie stanęły bowiem dwa zespoły aspirujące do walki o Ekstraklasę. Niestety boiskowe wydarzenia nie rozpieszczały przybyłych na stadion kibiców. Od pierwszych sekund zawodnicy mieli problem z zawiązaniem chociaż jednej składnej akcji. O celnym strzale nie wspominając.
Mimo to w 18. minucie goście wyszli na prowadzenie. Nie byłoby tego gola jednak, gdyby nie fatalna strata Maksymiliana Rogalskiego przed własnym polem karnym. Z niebywałego "prezentu" skorzystał Rafał Siemaszko. Od tego momentu goście skupili się na bronieniu dostępu do bramki. Robili to tak skutecznie, że Wisła nie była w stanie odpowiedzieć na trafienie z początku meczu.

Druga połowa mogła się znakomicie rozpocząć dla gdynian. W 54. minucie po faulu na Grzegorzu Tomasiewiczu sędzia wskazał na "wapno". Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Krzysztof Sobieraj, lecz jego strzał świetnie obronił Seweryn Kiełpin, utrzymując tym samym swój zespół dalej w grze. Kolejne minuty pokazały jednak, że niewiele z tego wynikło. Wisła nadal była ospała, niedokładna, a nawet jeśli dochodziła do sytuacji, to skuteczność strzałów pozostawiała wiele do życzenia. Gdy wydawało się, że Arka dowiezie do końca skromne zwycięstwo, w doliczonym czasie gry tym razem katastrofalnie pomylił się golkiper miejscowych. Zbyt dalekie wyjście Kiełpina, strata i Paweł Abbott bez najmniejszego problemy skierował futbolówkę do pustej bramki, ustalając wynik całej rywalizacji.

Wisła Płock - Arka Gdynia 0:2 (0:1)
0:1 - Rafał Siemaszko 18'
0:2 - Paweł Abbott 90+4'

Wisła Płock: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk, Przemysław Szymiński, Bartłomiej Sielewski, Patryk Stępiński - Jakub Bąk, Maksymilian Rogalski, Piotr Wlazło (71' Piotr Mroziński), Dimitir Ilijew (58' Mikołaj Lebedyński), Piotr Darmochwał (46' Damian Piotrowski) - Wojciech Łuczak.

Arka Gdynia: Konrad Jałocha - Tadeusz Socha, Michał Marcjanik, Krzysztof Sobieraj, Marcin Warcholak - Michał Renusz (59' Patrik Lomski), Antoni Łukasiewicz, Michał Nalepa, Grzegorz Tomasiewicz (67' Paweł Abbott), Paweł Wojowski (80' Przemysław Stolc) - Rafał Siemaszko.

Żółte kartki: Patryk Stępiński, Cezary Stefańczyk, Maksymilian Rogalski (Wisła) oraz Antoni Łukasiewicz (Arka).

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).

Widzów: 2500.