Sparingowo: Lech Poznań pokonał Olimpię Grudziądz, choć zaczęło się sensacyjnie

W spotkaniu sparingowym rozegranym w Gniewinie Lech Poznań pokonał Olimpię Grudziądz 2:1. Jako pierwsza gola zdobyła jednak ekipa Tomasza Asensky'ego.

Szymon Mierzyński
I-ligowiec objął prowadzenie w 28. minucie, wykorzystując duży błąd Macieja Gostomskiego. Po centrze z rzutu rożnego golkiper Kolejorza zaliczył "pusty przelot", a piłkę do siatki skierował Michal Piter-Bucko.Mistrz Polski uniknął jednak wpadki, a wszystko za sprawą dubletu Dawida Kownackiego. Tuż przed przerwą młody napastnik zdobył gola wyrównującego, dopełniając formalności po przytomnym podaniu Marcina Robaka.
W 57. minucie natomiast Kownacki zamknął głową perfekcyjne dośrodkowanie Barry'ego Douglasa. Później oba zespoły miały po kilka sytuacji, ale więcej bramek już nie padło.

Lech triumfował 2:1, notując drugie zwycięstwo w letnim okresie przygotowawczym (wcześniej podopieczni Macieja Skorży pokonali 2:0 Atlantas Kłajpeda). Następną potyczkę kontrolną poznaniacy rozegrają w sobotę, a ich rywalem będzie APOEL Nikozja.

#dziejesiewsporcie: Zidane wciąż w formie
Źródło: sport.wp.pl

Sztab szkoleniowy Olimpii testował w środę Paula Grischoka. 29-latek grał ostatnio w Niemczech, a w przeszłości był już piłkarzem grudziądzkiego klubu (w rundzie jesiennej sezonu 2012/2013).

Lech Poznań - Olimpia Grudziądz 2:1 (1:1)
0:1 - Michal Piter-Bucko 28'
1:1 - Dawid Kownacki 43'
2:1 - Dawid Kownacki 57'

Lech Poznań: Maciej Gostomski (46' Mateusz Lis) - Kebba Ceesay (71' Jan Bednarek), Dariusz Dudka (71' Jakub Serafin), Marcin Kamiński (71' Maciej Wilusz), Tamas Kadar, Łukasz Trałka (71' Szymon Drewniak), Abdul Aziz Tetteh, Szymon Pawłowski (46' Barry Douglas), Karol Linetty (46' David Holman), Dawid Kownacki (71' Darko Jevtić), Marcin Robak (46' Denis Thomalla).

Olimpia Grudziądz: Bartosz Fabiniak (46' Michał Wróbel) - Adam Banasiak (46' Marcin Woźniak), Michal Piter-Bucko (46' Sebastian Zalepa), Michał Łabędzki (46' Tomasz Lewandowski), Bartosz Jaroch (46' Adrian Bielawski), Dariusz Kłus (46' Patryk Urbański), Marcin Smoliński (46' Bruno Żołądź), Paul Grischok, Marcin Kaczmarek (46' Patryk Szymański), Adam Cieśliński (64' Maciej Prusinowski), Donald Djousse (46' Patryk Skórecki).

Żółte kartki: Dawid Kownacki, Kebba Ceesay, Abdul Aziz Tetteh (Lech Poznań) oraz Tomasz Lewandowski (Olimpia Grudziądz).