Sparingowo: Górnik Zabrze pokonał GKS Katowice

W meczu sparingowym Górnik Zabrze pokonał na Stadionie im. Ernesta Pohla ekipę GKS-u Katowice 3:1. Bramki do zwycięzców zdobyli Bartosz Kopacz, Rafał Kosznik i Bartosz Iwan.

Łukasz Witczyk
Dla obu drużyn był to pierwszy w letnim okresie przygotowawczym mecz sparingowy. Zarówno Górnik Zabrze, jak i GKS Katowice rozpoczęły go w mocnych składach, dopiero po przerwie trenerzy dali szansę gry zmiennikom. Lepiej mecz rozpoczęli katowiczanie, którzy stworzyli kilka groźnych akcji i zmusili Mateusza Kuchtę do interwencji.
W 22. minucie golkiper Górnika nie miał jednak najmniejszych szans przy strzale Grzegorza Goncerza. Król strzelców I ligi wykorzystał błąd w ustawieniu defensywy zabrzan i pokonał Kuchtę, tym samym otwierając wynik spotkania. Jednak już 7 minut później było 1:1. W zamieszaniu pod bramką Rafał Dobroliński najlepiej zachował się Bartosz Kopacz, który wykorzystał dogranie Fabiana Piaseckiego. Dwie minuty wcześniej Dobroliński z najwyższym trudem obronił strzał Roberta Jeża i dobitkę Erika Grendela.

Po strzeleniu bramki Górnik nie spuszczał z tonu. W 31. minucie po dośrodkowaniu Grendela piłkę minimalnie nad bramką posłał Piasecki, 60 sekund później Jeż po indywidualnym rajdzie strzelił tuż obok bramki. W przerwie trenerzy obu ekip dokonali zmian, co odbiło się na obrazie gry. Dużą przewagę mieli zabrzanie, a katowiczanie rzadko sprawiali zagrożenie pod bramką strzeżoną przez Grzegorza Kasprzika.

W 54. minucie dogodną sytuację miał Konrad Nowak, ale na wysokości zadania stanął Dobroliński. W 60. minucie doszło do zmiany w bramce GieKSy: Dobrolińskiego zastąpił Kucharski. Już pięć minut później musiał on wyjmować piłkę z siatki, a strzałem lobem zaskoczył go Rafał Kosznik. Z kolei w 68. minucie strzałem głową Kucharskiego pokonał Bartosz Iwan. Z biegiem czasu tempo gry było coraz wolniejsze i obie drużyny coraz rzadziej konstruowały groźne akcje. Ostatecznie mecz zakończył się triumfem zabrzan 3:1.

Górnik Zabrze - GKS Katowice 3:1 (1:1)
0:1 - Grzegorz Goncerz 22'
1:1 - Bartosz Kopacz 29'
2:1 - Rafał Kosznik 65'
3:1 - Bartosz Iwan 68'

Górnik Zabrze:

I połowa: Kuchta - Sadzawicki, Danch, Kopacz, Magiera - Sobolewski, Gergel, Grendel, Jeż, Madej - Piasecki.

II połowa: Kasprzik - Słodowy, Teichman, Szeweluchin, Kosznik - Przybylski - Nowak, Iwan, Kurzawa, Gwaze - Skrzypczak.

GKS Katowice:

I połowa: Dobroliński - Czerwiński, Kamiński, Jurkowski, Pietrzak - Pielorz, Trochim, Bębenek, Bętkowski, Szołtys - Goncerz.

II połowa: Dobroliński (60' Kucharski) - Frańczak, Leimonas, Kamiński, Jurek - Vasenda, Duda, Łącki, Guruli, Wołkowicz - Koval.