Copa America: Brazylia zwycięzcą grupy, Peru i Kolumbia także z awansem

Reprezentacja Brazylii pokonała Wenezuelę 2:1 i awansowała do ćwierćfinału Copa America z 1. miejsca w grupie. Rywale natomiast jadą do domu.

Szymon Mierzyński

Przy wyniku remisowym obie drużyny miałyby zapewniony awans do dalszej fazy. Zimnych kalkulacji jednak nie było i już w 9. minucie ekipa Dungi objęła prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkował Robinho, a piłkę do siatki potężnym wolejem z 11 metrów wpakował Thiago Silva. Obrońca Paris Saint-Germain był w tej sytuacji zupełnie niekryty.

W 52. minucie Canarinhos prowadzili różnicą dwóch goli. Tym razem skutecznym egzekutorem był Roberto Firmino, który dopełnił formalności po świetnym dośrodkowaniu Williana zewnętrzną częścią stopy.
Przy stanie 2:0 Brazylijczycy mogli grać spokojnie i tak też dość długo było, gdyż Wenezuela sprawiała wrażenie pogodzonej z porażką. W 84. minucie podopieczni Noela Sanvicente zdołali się jednak przebudzić. Po strzale Juana Arango z rzutu wolnego Jefferson sparował futbolówkę na słupek, a ostatecznie szczupakiem do siatki trafił Nicolas Fedor.

W końcówce Canarinhos mieli trochę nerwów, lecz drugiej bramki już nie stracili i ostatecznie triumfowali 2:1. Zajęli dzięki temu 1. miejsce w grupie C.

Do ćwierćfinału awansowały także Peru i Kolumbia, zaś Wenezuela kończy udział w imprezie.

Brazylia - Wenezuela 2:1 (1:0)
1:0 - Thiago Silva 9'
2:0 - Roberto Firmino 52'
2:1 - Nicolas Fedor 84'

Brazylia: Jefferson - Dani Alves, Thiago Silva, Joao Miranda, Filipe Luis, Fernandinho, Elias, Willian, Philippe Coutinho (67' Diego Tardelli), Robinho (76' Marquinhos), Roberto Firmino (67' David Luiz).

Wenezuela: Alain Baroja - Roberto Rosales, Oswaldo Vizcarrondo, Andres Tunez, Gabriel Cichero, Tomas Rincon, Luis Seijas (46' Josef Martinez), Ronald Vargas (46' Cesar Gonzalez), Juan Arango, Alejandro Guerra (72' Nicolas Fedor), Jose Salomon Rondon.

Żółte kartki: Thiago Silva (Brazylia) oraz Ronald Vargas, Luis Seijas, Andres Tunez (Wenezuela).

Brazylia - Paragwaj

Skrót meczu Brazylia - Wenezuela Copa America 2015: Brazylia - Wenezuela (skrót) Źródło: TVP S.A.