Tomasz Kulawik: Skandaliczne sędziowanie w tym dniu

Okocimski Brzesko zremisował 3:3 ze Stalą Stalowa Wola i zapewnił sobie utrzymanie w II lidze. Po meczu Tomasz Kulawik, opiekun Piwoszy, narzekał na pracę arbitra tego spotkania.

Artur Długosz
Spotkanie Okocimskiego Brzesko ze Stalą Stalowa Wola miało nieprawdopodobny scenariusz. Piwosze po pierwszej połowie prowadzili 2:0 i nic nie wskazywało na to, aby Stalówka miała odrobić straty. Zielono-czarni pokazali jednak charakter i za sprawą Łukasza Sekulskiego w 9 minut... wyszli na prowadzenie. W końcówce spotkania gospodarze doprowadzili jeszcze do wyrównania.
- Dwa oblicza tego meczu. Bardzo dobra pierwsza połowa, gdzie zagraliśmy swoje. Wiedzieliśmy, jakie słabsze punkty ma Stalówka i chcieliśmy to wykorzystać. Tak było, bo bokami stwarzaliśmy przewagę i mieliśmy sytuacje jeszcze poza tymi dwoma bramkami. Trzy takie, z których dwie na pewno mogliśmy skończyć lepiej - mówił po meczu Tomasz Kulawik. - Po przerwie zostaliśmy dalej w szatni. Wydaje mi się, że zawodnicy w głowach mieli już to, że wygrali ten mecz. Piłka pokazuje, że gra się do 90 minuty. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego remisu. Daje nam to utrzymanie - dodał trener Okocimskiego.

W trakcie trwania meczu Kulawik zmuszony był z konieczności dokonać dwóch zmian w swoim zespole. - Radosław Jacek odczuwał jeszcze spotkanie z ROW-em Rybnik, gdzie zderzyli się łokciami i dostał w żebra. Ratowaliśmy go przez cały tydzień. Chciał spróbować. Wytrzymał tylko piętnaście minut. Musieliśmy szybko reagować. Teraz tak samo jest z Robertem Błąkałą, który też ma problem z żebrami - wyjaśnił.

Gospodarze sobotnich zawodów w trakcie trwania niedzielnych zawodów mieli wiele pretensji do pracy arbitra Pawła Malca. - Nigdy nie komentowałem pracy sędziów, ale uważam, że w tym meczu sędziowali dramatycznie. Nie dali nam rzutu karnego, za zagranie zawodnika do swojego bramkarza też rzutu wolnego pośredniego. Uważam, że skandaliczne sędziowanie w tym dniu - podsumował Tomasz Kulawik.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!