Stalówka nawarzyła sobie piwa - relacja z meczu Okocimski Brzesko - Stal Stalowa Wola

Mecz Okocimskiego Brzesko ze Stalą Stalowa Wola był bardzo istotny dla układu tabeli. Goście by myśleć realnie o awansie do I ligi potrzebowali punktów. Gospodarze natomiast nie byli pewni utrzymania.

Artur Długosz
Gospodarze tym spotkaniem mogli sobie zapewnić utrzymanie w II-ligowych rozgrywkach, a Stalówka w przypadku zwycięstwa wykonać milowy krok w kierunku awansu na zaplecze T-Mobile Ekstraklasy. Już to zwiastowało spore emocje w tej potyczce.
Od pierwszego gwizdka arbitra zdecydowanie do ataku ruszyli piłkarze ze Stalowej Woli. Już w 2. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Łukasz Sekulski, lecz w ostatniej chwili został zablokowany przez jednego z obrońców. Na odpowiedź Piwoszy nie trzeba było długo czekać. 60 sekund później z ostrego kąta strzelał Jurii Gluszko. Tomasz Wietecha z problemami wybił futbolówkę na rzut rożny. Po dośrodkowaniu z kornera Gluszko w ekwilibrystyczny sposób, uderzeniem głową, wpisał się na listę strzelców. Źle w tej sytuacji zachowała się defensywa zielono-czarnych.

Piłkarze Jaromira Wieprzęcia szybko mogli doprowadzić do wyrównania. W 7. minucie Tomasz Płonka zmarnował jednak sytuację sam na sam z bramkarzem, posyłając futbolówkę obok siatki. W dalszej fazie spotkania gospodarze nastawili się na grę z kontry. Zwłaszcza akcje oskrzydlające siały popłoch w defensywie zielono-czarnych.

Zawodnicy ze Stalowej Woli kolejną doskonałą okazję mieli w 21. minucie, kiedy to pod bramką Okocimskiego doszło do ogromnego zamieszania. Ostatecznie żadnemu z graczy Stali nie udało się skierować piłki do siatki rywali. Niewykorzystane sytuacje się mszczą - mówi stare piłkarskie porzekadło. Sprawdziło się to po raz drugi w tej potyczce. W 22. minucie po fatalnej stracie Marcina Kowalskiego gospodarze wyprowadzili kontrę, którą celnym strzałem wykończył Jurii Gluszko.

Zawodnicy Okocimskiego złapali wiatr w żagle i w kolejnych minutach śmiało atakowali bramkę strzeżoną przez Wietechę. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już jednak zmienia, chociaż raz piłkę z linii bramkowej Stali wybił Michał Czarny.
Łukasz Sekulski, zdecydowany lider klasyfikacji strzelców II ligi Łukasz Sekulski, zdecydowany lider klasyfikacji strzelców II ligi
Na drugą odsłonę spotkania Stal przystąpiła z dwoma zmianami w składzie i na efekty nie trzeba było długo czekać. Zielono-czarni ruszyli do ataku, a gospodarze cofnęli się do defensywy.

W 48. minucie Łukasz Sekulski popisał się świetnym strzałem z dystansu, po którym piłka trafiła w poprzeczkę. Chwilę później ten sam zawodnik był faulowany w polu karnym Okocimskiego. Sędzia od razu wskazał na rzut karny. Do piłki podszedł lider klasyfikacji strzelców II ligi i "jedenastkę" pewnie wykorzystał! Stal strzeliła kontaktowego gola i wróciła do gry.

Chwilę później było już 2:2! W 53. minucie dwójkową akcję przeprowadził duet Michał Mistrzyk - Łukasz Sekulski, po którym ten drugi z najbliższej odległości trafił do siatki. To nie był koniec ofensywy Stali. W 59. minucie było już 3:2 dla gości! Po faulu na Tomaszu Płonce "Sekul" znów pewnie i skutecznie wykorzystał rzut karny.

W dalszej fazie spotkania zielono-czarni cofnęli się do defensywy, pilnując korzystnego dla siebie wyniku. Gospodarze starali się atakować i swego dopięli w 79. minucie. Wówczas kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Taras Yavorskyy. 3:3! Więcej goli w Brzesku już nie padło. Ostatecznie Okocimski zremisował 3:3 ze Stalą Stalowa Wola i utrzymał się w II lidze. Zielono-czarni plasują się natomiast na miejscu barażowym.

Okocimski Brzesko - Stal Stalowa Wola 3:3 (2:0)
1:0 - Jurii Gluszko 3'
2:0 - Jurii Gluszko 22'
2:1 - Łukasz Sekulski (k.) 50'
2:2 - Łukasz Sekulski 53'
2:3 - Łukasz Sekulski 59'
3:3 - Taras Yavorskyy 79'

Okocimski Brzesko: Robert Błąkała (85' Aleksander Kozioł) - Mateusz Wawryka, Radosław Jacek (9' Arkadiusz Ryś), Arkadiusz Garzeł, Mateusz Kasprzyk, Paweł Pyciak, Arkadiusz Lewiński, Wojciech Wojcieszyński, Taras Yavorskyy, Sani Goringo, Sani Abubakar (85' Aleksander Ślęczka), Jurii Gluszko.

Stal Stalowa Wola: Tomasz Wietecha - Mateusz Kantor, Michał Czarny, Michał Bogacz, Marcin Kowalski (76' Krystian Wrona), Michał Michałek (46' Michał Mistrzyk), Przemysław Stelmach, Paweł Giel (46' Damian Łanucha), Kamil Jakubowski, Tomasz Płonka, Łukasz Sekulski.

Żółte kartki: Mateusz Wawryka, Arkadiusz Ryś, Jurii Gluszko (Okocimski) oraz Mateusz Kantor, Michał Bogacz, Damian Łanucha, Kamil Jakubowski (Stal).

Czerwona kartka: Arkadiusz Ryś /90' +2 - za drugą żółtą/ (Okocimski).

Sędzia: Paweł Malec (Łódź).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Stal Stalowa Wola awansuje do I ligi?