Ukraina: Czwarty ligowy gol Łukasza Teodorczyka

W poniedziałkowym meczu 22. kolejki ukraińskiej ekstraklasy z Howerłą Użhorod (6:0) swojego czwartego ligowego gola w sezonie zdobył Łukasz Teodorczyk z Dynama Kijów.

Maciej Kmita

"Teo" rozpoczął mecz na ławce, a na placu gry pojawił się 62. minucie, gdy Dynamo prowadziło już 5:0 i 11 minut później przypieczętował efektowne zwycięstwo kijowian.

To czwarty ligowy Teodorczyka w bieżącym sezonie, a licząc wszystkie rozgrywki, 24-letni Polak ma na koncie już dziewięć bramek i dwie asysty. To dobry wynik, biorąc pod uwagę, że "Teo" spędził na boisku tylko 905 minut - ma udział przy golu Dynama średnio co 82 minuty!

Po 22 kolejkach Dynamo ma na koncie 56 punktów i jest liderem ukraińskiej ekstraklasy z sześcioma "oczkami" przewagi nad drugim w tabeli Dnipro Dniepropietrowsk

Dynamo Kijów - Howerła Użhorod 6:0 (5:0)
1:0 - Kraweć 12'
2:0 - Hłuszyćkyj (sam.) 20'
3:0 - Kraweć 28'
4:0 - Jarmołenko (k.) 30'
5:0 - Sydorczuk 41'
6:0 - Teodorczyk 73'

#dziejesiewsporcie: bramka sezonu w Bundeslidze?