Robertowi Lewandowskiemu zabrakło tylko gola, Polak bardzo aktywny w Hoffenheim

Robert Lewandowski został korzystnie oceniony przez niemieckie media za wygrany 2:0 mecz 29. kolejki Bundesligi z TSG 1899 Hoffenheim, chociaż nie zdobył gola dla Bayernu Monachium.

Redakcja
Redakcja
Najlepszą recenzję wystawili Robertowi Lewandowskiemu redaktorzy Sportalu, którzy przyznali mu notę "2" oznaczają występ bliski idealnemu. Lepiej oceniony został jedynie strzelec pierwszego gola dla Bayernu Monachium Sebastian Rode ("1,5").
"Nie zdobył bramki, ale dzięki ogromnej aktywności i zaangażowaniu przekonał do siebie. Brał udział w bardzo wielu akcjach ofensywnych. Najlepszą szarżę przeprowadził w 88. minucie, kiedy oddał dwa strzały, a ponadto dograł piłkę do Rode, gdy ten zdobył gola. Był zaangażowany aż w dziewięć uderzeń na bramkę - najwięcej spośród wszystkich zawodników" - napisano o trwającym 89 minut występie króla strzelców Bundesligi z poprzedniego sezonu. Zdecydowanie mniej korzystnie Lewandowski został oceniony przez Abendzeitung Muenchen. Dziennikarze tego serwisu również docenili waleczność i aktywność 26-latka na Rhein-Neckar Arena, dostrzegli jego asystę oraz ładny strzał w poprzeczkę, ale wskazali, że notę obniża brak strzelonego gola, co jest głównym wyznacznikiem oceny napastnika.

Solidnie przeciwko TSG 1899 Hoffenheim zaprezentowali się zazwyczaj głębocy rezerwowi, czyli Mitchell Weiser i Gianluca Gaudino, którzy wypadli lepiej aniżeli Mario Goetze. Bohaterowi finału mistrzostw świata jest daleko do optymalnej formy, co musi martwić Pepa Guardiolę przed wtorkowym pojedynkiem Ligi Mistrzów z FC Porto. Fatalnego błędu znów nie uniknął Dante, ale na szczęście dla niego bez konsekwencji.

Oceny kolejno od Bildu, AZ, TZ i Sportalu (gdzie "1" - najlepsza nota, "6" - najgorsza):