Czwarta udana pogoń sosnowiczan. "Dostaliśmy 0:2 i zaczęliśmy grać w piłkę"

Zagłębiacy znowu pokazali siłę charakteru i determinację, dzięki czemu odwrócili losy spotkania z Nadwiślanem Góra. - Przede wszystkim, przecież to widać, tworzymy kolektyw - zaznaczył ich trener.

Olga Krzysztofik
Piłkarze znad Brynicy stali się mistrzami horrorów, ostatnie spotkania z ich udziałem były bowiem prawdziwymi wojnami nerwów, w których emocje sięgały zenitu. W piątek, już czwarty raz rzędu, musieli odrabiać straty i ponownie zdołali odwrócić losy pojedynku!
Ta seria rozpoczęła się od meczu z Limanovią Limanowa, gdy przegrywali 0:2, by ostatecznie triumfować 4:3, potem był pojedynek z Rakowem Częstochowa, w którym z wyniku 0:1 wyszli na 3:1. W Wielką Sobotę z wyniku 0:2, dzięki piorunującej końcówce, doprowadzili do remisu 2:2 z Rozwojem Katowice. Z kolei w miniony piątek zmierzyli się z Nadwiślanem Góra, z którym przegrywali 0:2, a ostatecznie zwyciężyli 3:2.

- Cóż mogę powiedzieć? Znów się będę powtarzał. Dostaliśmy dwa gongi, pierwsza bramka chyba strzał życia, prosto w widły. Druga bramka... nie wiem kto zaspał? Jeszcze nie analizowaliśmy tego trafienia. Dostaliśmy 0:2 i zaczęliśmy grać w piłkę, znowu stwarzaliśmy sytuacje, napieraliśmy na drużynę przeciwną, jak tylko mogliśmy. W tym spotkaniu był jakiś pozytyw, bo zawsze te pierwsze 20 minut przespaliśmy, a w piątek ten początek wyglądał o wiele lepiej - powiedział zadowolony z postawy podopiecznych Robert Stanek.

Sosnowiczanie od początku spotkania byli skoncentrowani, ale w pierwszej połowie wyprowadzali nieskuteczne akcje, w których zawsze brakowało dokładności w drodze do bramki rywali. Mimo to w pierwszej połowie piłkarze Zagłębia Sosnowiec przeważali na boisku. Sytuacja zmieniła się po przerwie, gdy Nadwiślan poprawił grę i objął prowadzenie 2:0. - Drużyna przyjezdna jakoś się ogarnęła, mecz zrobił się wyrównany, spodziewaliśmy się takiej gry Nadwiślana - czterech z tyłu, dwóch defensywnych, zespół rósł. Rywale zaskoczyli nas tylko jednym - determinacją - podkreślił trener.

Nadwiślan wciąż dzielnie walczył, ale nie był w stanie wykorzystać kolejnych okazji. W przeciwieństwie do Zagłębiaków, którzy zaliczyli fantastyczną pogoń za przeciwnikiem. W 70. minucie trafił Łukasz Tumicz, w 83. minucie Jakub Arak, a dwie minuty później zwycięstwo przypieczętował świetnym uderzeniem Hubert Tylec. - Rywale prowadzili 2:0, nie strzelili na 3:0. To jest tak jak w siatkówce - gdy prowadzisz 2:0 i nie wygrywasz 3:0, to przegrywasz 2:3. Wolałbym prowadzić 2:0 i aby ten mecz skończył się 2:0, a nie gonić cały czas ten wynik, bo ci chłopcy tyle mają w nogach. Już czwarty mecz gonimy wynik - zaznaczył Stanek.

W porównaniu do poprzedniego spotkania, w którym Zagłębie zremisowało z Rozwojem, w podstawowym składzie nastąpiły cztery zmiany, w wyniku których od pierwszej minuty wystąpili bramkarz Szymon Gąsiński, obrońca Krzysztof Markowski, pomocnicy Tomasz Szatan oraz Mateusz Wrzesień.

- W składzie były cztery zmiany ze względu na analizę, którą przeprowadziliśmy w tygodniu, dotyczyła ona zawodników grających z Rozwojem. Niektórym musieliśmy dać odpocząć, a nasi zmiennicy pokazali charakter, determinację, a przede wszystkim, przecież to widać, tworzymy kolektyw. Chciałem podziękować kibicom, bo stał się jakiś taki ewenement, gdy przegrywaliśmy 0:2, zaczął się doping kibiców Zagłębia, dziękujemy bardzo - powiedział sosnowiecki szkoleniowiec.

Z racji tego, że konfrontacja Zagłębia z Nadwiślanem inaugurowała 25. kolejkę II ligi, to zwycięstwo dało sosnowiczanom pozycję lidera, którą utracili dzień później, czyli w sobotę. Aktualnie plasują się oni na czwartym miejscu, mając na koncie 43 punkty. W następnej serii spotkań zmierzą się na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg (18 kwietnia, godzina 12:00).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Zagłębie Sosnowiec awansuje do I ligi?