Primera Division: Barca nie wygrała w Sewilli! Udany pościg gospodarzy!

FC Barcelona straciła 2 punkty na Sanchez Pizjuan! Lider Primera Division prowadził 2:0, ale waleczni gospodarze z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie, zdołali odrobić straty.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Trener Luis Enrique wystawił swoją najsilniejszą jedenastkę - po kontuzji na lewą stronę obrony powrócił Jordi Alba, natomiast w roli defensywnego pomocnika wystąpił ponownie Sergio Busquets. Większych zmian nie musiał wprowadzać również Unai Emery, a tradycyjnie w podstawowym składzie znalazł się Grzegorz Krychowiak.

Hit 31 kolejki mógł się podobać od pierwszego gwizdka. Liderzy Primera Division przejęli inicjatywę, a już w 14. minucie po świetnej akcji po raz 34. w tym sezonie na listę strzelców wpisał się niezawodny Lionel Messi. Goście dalej atakowali i dopięli swego po kwadransie. Krychowiak sfaulował przed polem karnym Luisa Suareza, a skutecznie rzut wolny wykonał Neymar, dla którego był to pierwszy ligowy gol od 15 lutego!

Sevilla nie odpuściła i kilka chwil później zdobyła gola kontaktowego po strzale z dystansu Evera Banegi. Trafienie wyraźnie dodało skrzydeł gospodarzom, wciąż walczącym o grę w Lidze Mistrzów, ale w pierwszej połowie więcej bramek nie padło.

Tuż po zmianie stron wynik powinien podwyższyć Suarez. Sergio Rico wygrał pojedynek z Andresem Iniestą, a do dobitki dopadł Urugwajczyk, który w stuprocentowej sytuacji przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

Z minuty na minutę przewagę zaczęli uzyskiwać Andaluzyjczycy. W polu karnym Barcy coraz częściej wrzało i gospodarze dopięli swego w 84. minucie! Po zespołowej akcji piłkę praktycznie do pustej bramki skierował wprowadzony kilka chwil wcześniej Kevin Gameiro.

Francuz ustalił wynik meczu, więc Sevilla kontynuuje kapitalną serię meczów bez porażki na własnym boisku. W tym sezonie podopieczni Emery'ego na Sanchez Pizjuan grali 24 razy - 19-krotnie wygrywali i 5 razy padał remis. Dzięki punktowi wciąż mają spore szanse na awans do pierwszej czwórki i grę w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie.

Tymczasem FC Barcelona na 7 kolejek przed końcem ma już tylko 2 punkty przewagi nad Realem Madryt.

Krychowiak zagrał cały mecz. Kilka razy popisywał się udanymi przechwytami i wślizgami. Otrzymał również żółtą kartkę - 11. tym sezonie ligowym.

Sevilla FC - FC Barcelona 2:2 (1:2)
0:1 - Messi 14'
0:2 - Neymar 30'
1:2 - Banega 38'
2:2 - Gameiro 84'

Sevilla FC: Rico - Coke, Pareja, Carrico, Tremoulinas - Banega, Krychowiak - Aleix Vidal, Iborra (70' M'Bia), Vitolo (70' Reyes) - Bacca (75' Gameiro).

FC Barcelona: Bravo - Alves, Pique, Mathieu, Alba - Busquets, Rakitić, Iniesta (86' Pedro) - Messi, Luis Suarez, Neymar (74' Xavi).

Żółte kartki: Krychowiak, Iborra, Banega, Reyes, M'Bia (Sevilla) oraz Busquets, Pique (Barcelona).