Ukraina: Trzeci ligowy gol Łukasza Teodorczyka

W sobotnim meczu 18. kolejki ukraińskiej ekstraklasy z Czornomorcem Odessa (2:0) swojego trzeciego ligowego gola w sezonie zdobył Łukasz Teodorczyk z Dynama Kijów.

Maciej Kmita

Reprezentant Polski rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych, a do gry wszedł w 68 minucie, by osiem minut później wpisać się na listę strzelców. 24-letni napastnik z najbliższej odległości wbił do siatki rywali piłkę, która po strzale jego kolegi z drużyny odbiła się słupka bramki Czornomorca.

To trzeci ligowy gol Polaka dziewiątym występie w bieżącym sezonie. "Teo" ma do tego na koncie też jedną asystę. Licząc wszystkie rozgrywki, Teodorczyk zdobył dla Dynama siedem bramek w 16 meczach.

Po 18 kolejkach Dynamo ma na koncie aż 48 punktów i jest liderem ukraińskiej ekstraklasy.

Czornomorec Odessa - Dynamo Kijów 0:2 (0:0)
0:1 - Husiew 49'
0:2 - Teodorczyk 76'