El. Euro 2016: Belgowie kończyli mecz w "10", ale zdołali pokonać Izrael i zostali liderami

Gol Marouane'a Fellainiego zapewnił Czerwonym Diabłom zwycięstwo nad reprezentacją Izraela. Zespół Marca Wilmotsa wyprzedził w tabeli grupy B prowadzącą do tej pory Walię.

Konrad Kostorz
Belgia w sobotę rozgromiła aż 5:0 Cypr, za to w pojedynku z Izraelem strzeliła tylko jedną bramkę - w 9. minucie po podaniu Vincenta Kompany'ego piłkę z najbliższej odległości do siatki skierował Marouane Fellaini, dla którego był to 12. gol w narodowych barwach.
Kiedy w 64. minucie murawę musiał opuścić ukarany drugą żółtą kartką Kompany, kadrowicze Eliego Guttmana zwietrzyli szansę na odrobienie strat. Nie zdołali jednak wywalczyć nawet jednego punktu, a Thibaut Courtois udowodnił, że jest jednym z najlepszych bramkarzy świata. Golkiper Chelsea Londyn popisał się czterema kapitalnymi interwencjami po uderzeniach sprzed pola karnego, a w pozostałych przypadkach Izraelczycy chybili.

Na półmetku eliminacji Czerwone Diabły mają w dorobku 11 punktów i dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu wyprzedzają Walię. Wszystko wskazuje na to, że ćwierćfinalista mundialu nie będzie miał problemu z wywalczeniem awansu do Euro 2016.

Izrael - Belgia 0:1 (0:1)
0:1 - Fellaini 9'

Izrael: Marciano - Dgani, Ben Haim, Gershon, Ben Harush (84' Barda) - Yeini (66' Refaelov), Biton, Natcho - Zehavi, Hemed (46' Ben Haim II), Sahar.

Belgia: Courtois - Alderweireld, Kompany, Lombaerts, Vertonghen - Fellaini, Nainggolan (86' Origi), Witsel - de Bruyne, Benteke (67' Denayer), Hazard (63' Chadli).

Czerwona kartka: Kompany /64' za drugą żółtą/ (Belgia).