Jaromir Wieprzęć: W drugiej połowie zagraliśmy koncertowo

Choć pierwsza połowa spotkania w Katowicach na to nie wskazywała, to Stalówka wysoko pokonała Rozwój, strzelając pięć bramek. Słów uznania dla swoich podopiecznych nie ukrywał Jaromir Wieprzeć.

Olga Krzysztofik
Po zainaugurowaniu wiosennych zmagań w II lidze zespół Stali Stalowa Wola nie ma na co narzekać. O ile w pierwszej połowie pojedynku w Katowicach przyjezdni grali nieskutecznie w ofensywie, o tyle po zmianie stron powetowali sobie tę słabszą postawę.
- Przyjechaliśmy do Katowic, wiedząc, że czeka nas trudny mecz i pojedynek z zespołem, który potrafi grać w piłkę, lubi utrzymywać się przy niej utrzymywać, w swoim składzie ma bardzo ruchliwych zawodników. I tak było, szczególnie w pierwszej połowie - ocenił Jaromir Wieprzęć. W drugiej połowie Stalówka zdobyła aż pięć bramek, a swój festiwal strzelecki rozpoczęła w 52. minucie, gdy karnego wykorzystał Łukasz Winiarczyk. Natomiast dwa gole na swoje konto dopisał Łukasz Sekulski, najlepszy strzelec II ligi. Porażka 1:5 to dla Rozwój Katowice niski wymiar kary, gdyż rywale nie wykorzystali kilku klarownych sytuacji.

Mimo że na przerwę to Stal schodziła minimalnie przegrywając, to ostatecznie okazała się zespołem o klasę lepszym od byłego już wicelidera II ligi. Jaromir Wieprzęć nie szczędził pochwał pod adresem swoich podopiecznych. - Tym większe słowa podziękowania dla moich chłopaków, za to, że przegrywając do przerwy 0:1, w drugiej połowie zagrali koncertowo, jak na warunki II-ligowe. Wielkie słowa podziękowania i uznania dla nich - powiedział.

Po inaugurującej wiosnę kolejce Stal Stalowa Wola plasuje się na trzecim miejscu w tabeli, mając na koncie 38 punktów (o jedno "oczko" mniej od lidera, MKS-u Kluczbork). Następne spotkanie podopieczni Wieprzęcia rozegrają w roli gospodarza, w sobotę 14 marca zmierzą się oni z Nadwiślanem Góra (początek o godzinie 14).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Stal Stalowa Wola awansuje do I ligi?