Dietmar Brehmer: Wszystko posypało się jak domek z kart

Inauguracja wiosennych zmagań była w wykonaniu Rozwoju fatalna. Katowiczanie przegrali aż 1:5. - Byliśmy zespołem tylko w pierwszej połowie, w drugiej nie istnieliśmy - ostro ocenił Dietmar Brehmer.

Olga Krzysztofik
Po pierwszej połowie starcia w Katowicach zanosiło się na wyrównane spotkanie, choć na przerwę to gospodarze schodzili z minimalnym prowadzeniem - na 1:0 bramkę z karnego zdobył Łukasz Winiarczyk. Przed zejściem do szatni Ślązacy walczyli o przejęcie inicjatywy, lecz rywale ze Stalowej Woli dzielnie stawiali im czoła.
Obraz gry uległ drastycznej zmianie po powrocie obu zespołów na murawę, Stalówka dość szybko nabrała rozpędu, a w 52. minucie rozpoczęła swój strzelecki festiwal. Ostatecznie piłkarze Stali Stalowa Wola zatrzymali się tylko na pięciu golach, gdyż mogli zdobyć ich więcej.

Po tak bolesnej porażce piłkarze jak i członkowie sztabu szkoleniowego Rozwoju Katowice schodził do szatni załamani. Trener Dietmar Brehmer nie ukrywał, że przeciwnicy zagrali bardzo dobre spotkanie. - Jeśli chodzi o inne aspekty, to nie mam wiele do powiedzenia po takim meczu. Na pewno nie jest to łatwa sytuacja dla mnie i dla zawodników - podkreślił.

Po tym jak Stalówka wyrównała wynik na 1:1, Rozwój wciąż miał szansę na zwycięstwo. Uleciała ona jednak bardzo szybko, gra śląskiego zespołu załamała się w 60. minucie. Wtedy bramkę na 1:2 zdobył Radosław Mikołajczak, a dwie minuty później czerwoną kartkę za drugi żółty kartonik zobaczył Łukasz Kopczyk.

- Dwa kluczowe momenty to strata bramki na 1:2 i czerwona kartka. Później już posypało się to wszystko jak domek z kart. Musimy się w tym wszystkim odnaleźć. Czeka nas trudny tydzień, ale wszystko w tym tygodniu robimy po to, by podnieść się w Wałbrzychu i być inną drużyną. W meczu ze Stalą byliśmy zespołem tylko w pierwszej połowie, w drugiej w zasadzie nie istnieliśmy - zaznaczył Dietmar Brehmer.

Przerwę zimową Rozwój Katowice spędził na fotelu wicelidera II ligi, lecz po pierwszej wiosennej kolejce spadł na czwartą pozycję. Następnym rywalem Ślązaków będzie Górnik Wałbrzych, a mecz odbędzie się w sobotę 14 marca (początek o godzinie 13).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Rozwojowi Katowice uda się podnieść po porażce ze Stalą Stalowa Wola?