Puchar Króla: Ciężki wieczór dla Tytonia, Barca rozstrzelała się na Camp Nou

FC Barcelona jedną nogą jest już w ćwierćfinale Pucharu Króla. Duma Katalonii nie dała szans Elche z Przemysławem Tytoniem w bramce.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Trudno wytypować jedenastki, jakie w kolejnych meczach wprowadza Luis Enrique. W weekend szkoleniowiec FC Barcelony, na trudnym terenie ekipy Realu Sociedad, posadził na ławce rezerwowych m.in. Lionela Messiego i Neymara, a wicemistrzowie kraju przegrali 0:1. W Pucharze Króla wystąpił już możliwie najsilniejszy ofensywny tercet, choć w niedzielę ekipę z Camp Nou czeka piekielnie trudny mecz z Atletico Madryt.

Czołowych napastników świata musiał powstrzymywać Przemysław Tytoń, który tradycyjnie znalazł się w podstawowym składzie Elche. Polak przez pierwsze pół godziny nie miał za wiele pracy - gospodarze przeważali, jednak kibice nie zobaczyli wielu składnych akcji. Pierwsza z nich miała miejsce dopiero w 35. minucie, kiedy to Luis Suarez wystawił futbolówkę Neymarowi, a ten ze spokojem otworzył wynik meczu.

Gol zdecydowanie dodał skrzydeł Barcelonie, która do końca pierwszej połowy praktycznie nie opuszczała okolicy pola karnego Tytonia. Jeszcze przed przerwą golkiper wypożyczony z PSV Eindhoven musiał wyciągać futbolówkę z siatki po strzałach Suareza (premierowy gol w Pucharze Króla) oraz Messiego z rzutu karnego (faulowany był Neymar). Co ciekawe, między 2 i 3 bramką Argentyńczyk również trafił do siatki, ale sędzia liniowy błędnie podniósł chorągiewkę i nie uznał gola.

Po zmianie stron piłkarze Dumy Katalonii kontynuowali strzelecki trening. Po świetnym prostopadłym podaniu Messiego na listę strzelców wpisał się Jordi Alba, a po chwili kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Neymar.

W tym sezonie Tytoń już drugi raz pojawił się na Camp Nou. Na inaugurację Primera Division polski golkiper 3-krotnie wyjmował piłkę z siatki.

Przypomnijmy, że zwycięzca tej pary w ćwierćfinale zmierzy się z wygranym pary Atletico Madryt - Real Madryt (w pierwszym meczu 2:0 dla Los Colchoneros).

W rozgrywkach Pucharu Króla zadebiutował Grzegorz Krychowiak. Polak z powodu 5. żółtej kartki nie zagra w najbliższym ligowym meczu i dlatego trener Unai Emery wystawił go w podstawowym składzie na wyjazdowy mecz z Granadą. Andaluzyjczycy od początku przejęli inicjatywę i już w 4. minucie Gerard Deulofeu trafił w poprzeczkę.

Napastnik wypożyczony z FC Barcelony skuteczniejszy był pół godziny później. "Krycha" zaliczył udany przechwyt, po którym w sytuacji sam na sam w słupek przymierzył Kevin Gameiro. W odpowiednim miejscu stał jednak Deulofeu, skutecznie wykańczając akcję. Tuż po zmianie stron swojego gola doczekał się również Francuz, który najlepiej zachował się w podbramkowym zamieszaniu. Wydawało się, że Andaluzyjczycy przyjmą Granadę z 2-bramkową zaliczką, ale w doliczonym czasie gry kontaktowego gola zdobył debiutujący w nowym zespole, Lass Bangoura. Krychowiak zagrał całe spotkanie i obejrzał żółtą kartkę.