Puchar Króla: Atletico zremisowało z III-ligowcem! Derby Madrytu w 1/8 finału

Hospitalet zremisowało na stadionie mistrza Hiszpanii, ale przewaga z pierwszego meczu sprawiła, że awans Atletico ani na chwilę nie był zagrożony. Bohaterem innego spotkania został Przemysław Tytoń.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Po pierwszym wygranym meczu 3:0 trener Diego Simeone wystawił tylko dwóch graczy, którzy na co dzień występują w podstawowym składzie - Koke oraz Mario Mandzukicia. Ponadto szansę debiutu otrzymał 22-letni Ivan Perez.

Pierwsza połowa nie mogła podobać się nielicznie zgromadzonym kibicom na Vicente Calderon. Los Colchoneros kontrolowali przebieg gry, ale zupełnie nie stwarzali podbramkowych sytuacji. Na przerwę schodzili z 1-bramkowym prowadzeniem tylko za sprawą dość przypadkowego gola w wykonaniu Mandzukicia. Chorwat, po małym bilardzie w polu karnym, znalazł się w sytuacji sam na sam i pewnie ją wykorzystał.

Po zmianie stron III-ligowcy niespodziewanie zdołali wyrównać, a strzał z dystansu Rubena Alcaraza odbił się od pleców Pereza i wleciał za kołnierz Jana Oblaka. W odpowiedzi świetną centrę Koke na gola szczupakiem zamienił Mandzukić i wydawało się, że Los Colchoneros drugiej bramki już sobie nie dadzą wbić.

Tymczasem Alcaraz popisał się jeszcze piękniejszym uderzeniem, futbolówka odbiła się od poprzeczki i wpadła znów do siatki! Co ciekawe, w samej końcówce to goście byli bliżej trzeciej bramki, ale świetną paradą popisał się Oblak. Niemrawe Atletico dzięki pierwszemu meczowi awansowało do 1/8 finału, gdzie zmierzy się z... Realem Madryt.

Tymczasem wielkim bohaterem Elche został Przemysław Tytoń. Polski golkiper  już w pierwszym spotkaniu z Realem Valladolid zachował czyste konto i był wyróżniającą się postacią. W rewanżu gospodarze błyskawicznie wyszli na prowadzenie, a II-ligowcy do odrabiania straty rzucili się dopiero po przerwie. Szczególnie na początku 2 połowy Tytoń miał mnóstwo pracy, ale ostatecznie znów nie wyjmował piłki z siatki i zapewnił swojej ekipie grę w 1/8 finału.