Puchar Króla: FC Barcelona strzeliła 8 goli! Kolejne trafienie Perquisa

Strzelecki trening na Camp Nou urządzili sobie piłkarze Dumy Katalonii, którzy w dwumeczu pokonali Hueskę... 12:1! Swojego drugiego gola w Pucharze Króla zdobył za to Damien Perquis.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

FC Barcelona awans do kolejnej rundy zapewniła sobie już w pierwszym meczu, kiedy to na boisku III-ligowca wygrała 4:0. W rewanżu trener Luis Enrique dał zadebiutować na co dzień trzeciemu bramkarzowi - Jordi Masipowi. Ponadto dopiero drugi raz w tym sezonie szansę dostał łączony z odejściem w zimie Martin Montoya, a na boisku pojawili się także Sergi Roberto, Sergi Samper, Rafinha i Munir El Haddadi.

Huesca na Camp Nou trzymała się do 20. minuty. Wtedy Duma Katalonii rozpoczęła  strzelecki trening i w ciągu kilku chwil prowadziła już 3:0. Dublet zapisał na swoim koncie Pedro Rodriguez, który wykorzystał asysty Munira i Andresa Iniesty, a następnie trzeci raz w pierwszej drużynie Barcy do siatki trafił Sergi Roberto, wykańczając zagranie Montoi.

Wynik z pierwszego meczu wicemistrzowie Hiszpanii powtórzyli jeszcze przed zmianą stron - Sergi Roberto tym razem popisał się świetnym prostopadłym podaniem, a na listę strzelców drugi raz w tym sezonie wpisał się Iniesta (premierowe trafienie zaliczył 2 tygodnie temu również przeciwko Huesce). To nie był koniec szturmu w I połowie. W samej końcówce jeszcze kapitalnym strzałem pod poprzeczkę popisał się Pedro, który tym samym zaliczył klasycznego hat-tricka.

Po zmianie stron na boisku nie pojawili się już Pedro i Iniesta, a szansę otrzymali Sandro Ramirez oraz Douglas. Podobnie jak w I połowie, strzelanie rozpoczęło się dopiero po 20. minutach. Świetną prostopadłą piłkę od Sergi Sampera na gola z dystansu zamienił Adriano Correia. Po chwili na murawie pojawił się 18-letni Adama Traore, który już w pierwszej swojej akcji popisał się fenomenalnym rajdem zakończonym trafieniem. Do siatki trafił również aktywny po zmianie stron Sandro.

Chwile radości przeżyli także piłkarze Hueski, którzy w samej końcówce zdobyli honorowego gola w tym dwumeczu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i celnym strzale głową.

Swoje drugie trafienie na hiszpańskich boiskach zaliczył Damien Perquis. Co ciekawe, były reprezentant Polski oba gole zdobył w 1/16 finału Pucharu Króla - przed dwoma tygodniami brał udział w pogoni Realu Betisu za Almerią (z 0:4 doprowadzili do stanu 3:4), a w rewanżu zdobył honorowego gola dla II-ligowca. Podobnie jak w pierwszym meczu - trafił po wrzutce z kornera.

Jego Betis ostatecznie poległ w dwumeczu 4:6, co nie jest dobrą wiadomością dla Perquisa. Poza dwoma meczami w Pucharze Króla poprzednio zagrał dopiero... 8 listopada.