Premier League: Czerwona kartka Łukasza Fabiańskiego! West Ham United już na 3. miejscu!

West Ham United już na 3. miejscu w tabeli Premier League! Młoty wygrały ze Swansea City 3:1. W ekipie gości do końca meczu nie dotrwał Łukasz Fabiański, który obejrzał czerwoną kartkę.

Szymon Mierzyński
Pierwsze fragmenty nie wskazywały na pewny triumf gospodarzy, bo w 19. minucie na prowadzenie wyszły Łabędzie. Do siatki trafił Wilfried Bony, który sfinalizował płaskim strzałem świetną zespołową akcję. Wyrównanie padło tuż przed przerwą, gdy Andy Carroll główkował przy słupku po centrze Carla Jenkinsona z prawego skrzydła.W drugiej części lepsze wrażenie sprawiały Młoty, choć mógł je skarcić Bony, który potężnym uderzeniem z kilkunastu metrów obił poprzeczkę. W 66. minucie było jednak 2:1 dla zespołu Sama Allardyce'a. Znów skuteczną główką popisał się Carroll, którego tym razem obsłużono centrą z rzutu rożnego.
Dwie minuty później udział w meczu zakończył Łukasz Fabiański. Polak staranował poza polem karnym Diafrę Sakho. Sędzia Chris Foy początkowo puścił grę, bo zawodnik WHU utrzymał się przy piłce (choć wcześniej pomógł sobie ręką). Uderzył jednak z ostrego kąta w słupek, a to oznaczało wyrok dla naszego reprezentanta.

Garry Monk musiał posłać do boju Gerharda Tremmela, zaś osłabione Łabędzie nie były w stanie powalczyć o korzystny wynik. W 87. minucie natomiast triumf londyńczyków przypieczętował soczystym strzałem Sakho.

West Ham triumfował 3:1 i dzięki tej wygranej ma na koncie już 27 punktów. Efekt? Awansował na 3. miejsce w tabeli, a do liderującej Chelsea traci teraz siedem oczek.

West Ham United - Swansea City 3:1 (1:1)
0:1 - Wilfried Bony 19'
1:1 - Andy Carroll 41'
2:1 - Andy Carroll 66'
3:1 - Diafra Sakho 87'

West Ham United: Adrian Lopez - Carl Jenkinson (79' Joey O'Brien), James Tomkins, Winston Reid, Aaron Cresswell, Alex Song, Cheikhou Kouyate (85' James Collins), Stewart Downing, Kevin Nolan, Enner Valencia (, Andy Carroll.

Swansea City: Łukasz Fabiański - Angel Rangel (86' Nathan Dyer), Kyle Bartley, Ashley Williams, Jazz Richards, Leon Britton (71' Gerhard Tremmel), Sung-Yueng Ki, Wayne Routledge, Gylfi Sigurdsson, Jefferson Montero (75' Bafetimbi Gomis), Wilfried Bony.

Żółta kartka: Wayne Routledge (Swansea).

Czerwona kartka: Łukasz Fabiański /68' za faul/ (Swansea).

Sędzia: Chris Foy.

->Wyniki Premier League

->Tabela Premier League

Premier League: Arsenal znokautowany w pierwszej połowie, Liverpool rozczarował u siebie