Serie A: Druga duża niespodzianka w 14. kolejce, zespół Zielińskiego zremisował w Neapolu

Poważna wpadka SSC Napoli! Zespół Rafaela Beniteza nie zdołał pokonać na własnym terenie Empoli FC i nie odrobił dwóch punktów do Juventusu Turyn oraz AS Romy.

Konrad Kostorz
W sobotnie popołudnie AS Roma zaledwie zremisowała przed własną publicznością z US Sassuolo 2:2. Napoli również było wielkim faworytem meczu w 14. kolejce, bowiem gościło beniaminka, lecz podobnie jak rzymianie musiało odrabiać dwubramkową stratę, by ostatecznie uratować punkt.
Przed przerwą podopieczni Rafaela Beniteza prezentowali się znacznie poniżej oczekiwań. Popełniali błędy w obronie i mieli szczęście, że stracili tylko jednego gola. Sytuacja Azzurrich pogorszyła się jeszcze bardziej, kiedy w 53. minucie po dośrodkowaniu Rafaela Cabrala pokonał Daniele Rugani. Neapolitańczycy dopiero w 67. minucie złapali kontakt z Empoli. Wówczas centrę Driesa Mertensa strzałem głową na gola zamienił Duvan Zapata, który w wyjściowej jedenastce zastąpił Gonzalo Higuaina. Kilka chwil później dżoker gospodarzy Jonathan de Guzman dopadł do piłki zagranej przez Christiana Maggio i straty zostały odrobione.

W końcówce okazje do przechylenia szali zwycięstwa na stronę Napoli mieli Jose Callejon oraz de Guzman, którego uderzenie w doliczonym czasie gry w świetnym stylu obronił Luigi Sepe. Piotr Zieliński wszedł na murawę w 78. minucie i nie zdołał już wywrzeć wpływu na przebieg rywalizacji. Empoli w końcówce skupiało się na obronie dostępu do własnej bramki.

Napoli spadnie z podium tabeli, o ile pojedynek Genoi z Milanem nie zakończy się podziałem punktów. Do Juventusu drużyna ze Stadio San Paolo po trzecim remisie z rzędu (3:3 z Cagliari i 1:1 z Sampdorią) nadal traci 11 "oczek".

SSC Napoli - Empoli FC 2:2 (0:1)
0:1 - Verdi 19'
0:2 - Rugani 53'
1:2 - Zapata 67'
2:2 - de Guzman 72'

Napoli: Cabral - Maggio, Henrique, Albiol, Ghoulam - Lopez, Jorginho - Callejon, Mertens (70' de Guzman), Hamsik (61' Higuain) - Zapata (83' Gargano).

Empoli: Sepe - Hisaj, Tonelli, Rugani, Rui (73' Barba) - Vecino, Valdifiori, Croce (62' Laxalt) - Verdi (78' Zieliński) - Maccarone, Tavano.