Arkadiusz Milik bez konkurencji do końca roku

Kontuzja, której Kolbeinn Sigthorsson doznał w meczu 15. kolejki Eredivisie z Willem II Tilburg, eliminuje go z gry na ok. 2-3 tygodnie, a to oznacza, że w 2014 roku na boisku się już nie pojawi.

Maciej Kmita
W sobotnim spotkaniu Islandczyk wrócił do wyjściowego składu Ajaksu kosztem Arkadiusza Milika, który znajdował się w pierwszej "11" mistrzów Holandii w czterech poprzednich meczach.
Sigthorsson wykorzystał swoją szansę i już w 14. minucie wpisał się na listę strzelców, ale chwilę później doznał kontuzji kostki, przez którą nie mógł kontynuować gry i zastąpił go Milik. Polak ustrzelił dublet i zanotował asystę przy ustalającym wynik na 5:0 trafieniu Davy'ego Klaassena.

Wszystko wskazuje na to, że Islandczyk, który jest jedynym rywalem Milika w walce o miejsce w składzie Ajaksu, w 2014 roku na boisku się już nie pojawi. - To nie jest poważna kontuzja, ale Kolbeinn nie zagra przez ok. 2-3 tygodnie. Doznałem podobnego urazu w swoim ostatnim meczu w reprezentacji w 2004 roku - poinformował trener Ajaksu Frank de Boer.

Nawet krótsza przerwa oznacza, że Milik może być pewnym miejsca w składzie Ajaksu do końca roku. W grudniu mistrzowie Holandii rozegrają jeszcze cztery spotkania, ale ostatnie za 15 dni z Excelsiorem Rotterdam. Wcześniej zmierzą się w Lidze Mistrzów z APOEL-em Nikozja, w Eredivisie z FC Utrecht i z Vitesse Arnhem w Pucharze Holandii.

Holandia: Kolejne trafienia i asysta Arkadiusza Milika!