Puchar Króla: Barca pewnie wygrała po pięknych golach, bramkowy powrót Iniesty

Duma Katalonii wykonała swoje zadanie i pokonała III-ligową Hueskę 4:0. Wszystkie bramki dla wicemistrzów Hiszpanii padały po strzałach z dalszej odległości.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Trener Luis Enrique nie wziął na starcie z III-ligowcem większości czołowych graczy. W pierwszej jedenastce pojawił się jednak Jeremy Mathieu, powracający po kontuzji Andres Iniesta czy Ivan Rakitić. Ponadto szansę na swój drugi występ otrzymał letni nabytek - Douglas, a także Sergi Samper, Rafinha i Munir El Haddadi.

Już po nieco ponad kwadransie Barca prowadziła 2:0. Z rzutu wolnego perfekcyjnie  prawie w okienko przymierzył Rakitić, a następnie Chorwat zaliczył asystę przy kolejnym pięknym strzale z dystansu, tym razem w wykonaniu Iniesty. Hiszpan zagrał po raz pierwszy od październikowego El Clasico i od razu zdobył swoją pierwszą bramkę w tym sezonie.

Gole nie dobiły Hueski, która często wychodziła z ofensywnymi akcjami. Po jednej z nich powinna nawet zdobyć bramkę kontaktową, ale Marc-Andre ter Stegen wyszedł zwycięsko z pojedynku sam na sam z Guillemem Matrim.

Jeszcze w I połowie drugą bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego mógł zdobyć Rakitić, ale tym razem trafił jedynie w słupek. Skuteczniejszy okazał się Pedro Rodriguez, który wykorzystał asystę Iniesty i kolejnym ładnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce.

Na następne bramki trzeba było czekać aż do 72. minuty, kiedy to po akcji wprowadzonego Sergi Roberto ze swojego premierowego gola w pierwszej drużynie Barcy mógł cieszyć się Rafinha. Więcej goli już nie padło, choć przez całą II połowę piłkarze Hueski starali się zdobyć choćby honorowe trafienie.