Premier League: Bezcenne zwycięstwo Sunderlandu w Londynie

Na zakończenie 10. kolejki Premier League Crystal Palace przegrał u siebie z Sunderlandem 1:3. Dzięki temu triumfowi goście wydostali się ze strefy spadkowej.

Szymon Mierzyński
Ekipa Gustavo Poyeta objęła prowadzenie w 31. minucie, gdy Patrick van Aanholt dośrodkował z lewego skrzydła do Stevena Fletchera, a ten główkował przy słupku - nie do obrony. W drugiej połowie gospodarze nacisnęli rywala i w 55. minucie mieliśmy remis. Piłkę do siatki samobójczym strzałem skierował jednak Wes Brown, który niefortunnie przeciął centrę spod końcowej linii.Londyńczycy chcieli zgarnąć pełną pulę, momentami mieli przewagę, lecz decydujące ciosy w ostatnim kwadransie zadały Czarne Koty. Najpierw ładnym płaskim uderzeniem z dystansu popisał się Jordi Gomez, a w ostatniej minucie Crystal Palace dobił Fletcher.
Sunderland triumfował 3:1 i teraz ma na koncie 11 pkt., co pozwoliło mu opuścić strefę spadkową. Z kolei ekipa Neila Warnocka - z 9 oczkami - plasuje się na 17. pozycji, wyprzedzając Leicester City tylko większą liczbą strzelonych goli.