Premier League: Derby Manchesteru dla City!

W derbowym spotkaniu Premier League na Etihad Stadium Manchester City wygrał z Manchesterem United 1:0. Jedyną bramkę zdobył Sergio Aguero.

Bartosz Zimkowski
Od siedmiu miesięcy Manchester United nie potrafi wygrać w lidze na wyjeździe. Do składu Czerwonych Diabłów wrócił kapitan Wayne Rooney, który pauzował za czerwoną kartkę. Na boisku zajął miejsce Juana Maty.

Pierwsze minuty były szybkie, obie drużyny były aktywne, ale brakowało sytuacji strzeleckich. Po stronie Man Utd nieczysto w futbolówkę trafił Adnan Januzaj i ta przeleciała obok słupka.

Groźniejsze sytuacje tworzyli The Citizens. Z kilku metrów uderzył Jesus Navas i jego kolega z reprezentacji David de Gea popisał się dobrą interwencją. Problem gości zaczął się w 39. minucie, gdy za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Chris Smalling.
Do przerwy gole nie padły, lecz gospodarzom należały się dwa rzuty karne. Najpierw Marouane Fellaini kopnął w kostkę Sergio Aguero, a w doliczonym czasie gry pierwszej połowy Marcos Rojo sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Yaya Toure. Gdyby sędzia dopatrzył się przewinienia, Argentyńczyk wyleciałby z boiska i Man Utd grałby w dziewiątkę. W 55. minucie sytuacja Czerwonych Diabłów skomplikowała się jeszcze bardziej. Rojo doznał poważnie wyglądającej kontuzji i opuścił murawę. Osiem minut później padła w końcu bramka. Gael Clichy dograł z lewej flanki w pole karne, gdzie Aguero dobrze już wiedział jak pokonać de Geę.

Goście mimo gry w osłabieniu potrafili przenieść ciężar gry na połowę przeciwnika. Brakowało jednak sytuacji strzeleckich, a takie mieli podopieczni Manuela Pellegriniego. Po strzale Navasa piłka trafiła w słupek.

Sędzia do drugiej połowy doliczył aż pięć minut i mimo szczerych chęci Manchester United nie był w stanie doprowadzić do remisu. The Citizens dzięki zwycięstwu zmniejszyli stratę do Chelsea do sześciu punktów.

Manchester City - Manchester United 1:0 (0:0)
1:0 - Aguero 63'

Man City: Joe Hart - Pablo Zabaleta, Martin Demichelis, Vincent Kompany, Fernando, Yaya Toure, Jesus Navas, James Milner (70' Samir Nasri), Stevan Jovetić (71' Edin Dzeko), Sergio Aguero (83' Fernandinho).

Man Utd: David de Gea - Antonio Valencia, Chris Smalling, Marcos Rojo (55' Patrick McNair), Luke Shaw, Daley Blind, Marouane Fellaini, Adnan Januzaj (42' Michael Carrick), Wayne Rooney, Angel di Maria, Robin van Persie (82' James Wilson).

Żółte kartki: Demichelis, Fernando (Man City) oraz Blind, Smalling (Man Utd).

Czerwona kartka: Chris Smalling /39' za drugą żółtą/ (Man Utd).

Sędzia: Michael Oliver.

Pellegrini: Najważniejsze, że zachowaliśmy czyste konto Pellegrini: Najważniejsze, że zachowaliśmy czyste konto