Suma nieszczęść Borussii Dortmund - Mats Hummels nie zagra do końca roku!

Borussia Dortmund nie tylko uległa Bayernowi Monachium, ale straciła też do końca rundy kluczowego zawodnika. Chodzi o Matsa Hummelsa, który po przerwie nie powrócił na plac gry.

Konrad Kostorz
Borussia Dortmund po pierwszej połowie prowadziła na Allianz Arena 1:0 i nieźle radziła sobie w linii obrony, którą dowodził Mats Hummels. Reprezentant Niemiec doznał jednak kontuzji stawu skokowego i konieczna okazała się zmiana. Zastąpił go Neven Subotić, który miał duży udział w... golach Roberta Lewandowskiego oraz Arjena Robbena. Zapewniły one Bayernowi Monachium zwycięstwo 2:1.
- Nie wygląda to dobrze - mówił o problemach podopiecznego Juergen Klopp tuż po meczu. Badania wykazały, że Hummelsa czeka co najmniej sześciotygodniowa przerwa w treningach. To oznacza, iż niemal na pewno nie wystąpi już w 2014 roku, uwzględniając, iż ostatni pojedynek BVB zaplanowano na 20 grudnia. Wszak po wznowieniu zajęć środkowy obrońca będzie musiał dojść do odpowiednio wysokiej formy.

Absencja Hummelsa to kolejny cios dla Borussii po zsunięciu się na pozycję barażową w tabeli Bundesligi. 26-latek jest obok Sokratisa Papastathopoulosa podstawowym stoperem, podczas gdy Subotić i Matthias Ginter mają słabsze notowania, gdyż nie do końca spełniają oczekiwania sztabu szkoleniowego. Dortmundczycy do końca roku rozegrają jeszcze 10 meczów (7 w Bundeslidze i 3 w Champions League).

Bundesliga: Lewandowski bez litości dla Borussii, Bayern wydarł zwycięstwo drużynie Kloppa!