Słaby mecz z emocjonującą końcówką w bonusie - relacja z meczu Legionovia Legionowo - Stal Stalowa Wola

Po słabym meczu Legionovia Legionowo zremisowała 2:2 ze Stalą Stalowa Wola. Goście prowadzili już 2:0, ale miejscowi grali do końca i dopięli swego.

Kamil Górniak

Spotkanie nie było porywającym widowiskiem. W pierwszej połowie brakowało ciekawych akcji, gra toczyła się głównie w środku pola, panował spory chaos. W 11. minucie Michał Michałek zmusił do sporego wysiłku golkipera gospodarzy, który zdołał sparować piłkę na rzut rożny. W odpowiedzi Kamil Dankowski w zamieszaniu pod bramką Stali uderzył z kilku metrów nad bramką. Gospodarze jeszcze kilka razy próbowali uderzać z dystansu, ale piłka znacznie mijała cel.

Po zmianie stron mecz wyglądał już zupełnie inaczej. Co prawda w pierwszych minutach brakowało dokładności w uderzeniach, ale od 56. minuty mecz nabrał rumieńców. Tomasz Płonka został sfaulowany w polu karnym i arbiter wskazał na jedenasty metr. Rzut karny wykorzystał Łukasz Sekulski i Stal prowadziła 1:0. W odpowiedzi gospodarze mogli wyrównać, ale uderzenie Lazara Pavicia świetnie obronił Tomasz Wietecha.

W 60. minucie Mateusz Kantor uderzył z woleja z kilku metrów, ale nie trafił praktycznie na pustą bramkę. Chwilę później zielono-czarnym udało się podwyższyć prowadzenie. Damian Łanucha świetnie podał do Sekulskiego, który nie zmarnował sytuacji sam na sam i trafił do siatki po raz drugi. W 77. minucie gospodarze zdobyli kontaktowego gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem głową do siatki trafił Szymon Lewicki.

Wydawało się, że Stal nie odda już punktów, lecz w 86. minucie po kolejnym błędzie obrony Michał Bogacz uderzył niefortunnie i wpakował piłkę do własnej bramki. Stalówka próbowała jeszcze ratować wynik i zdobyć zwycięskiego gola, ale ani Paweł Giel, ani Patryk Tur nie byli w stanie pokonać golkipera Legionovii.

Legionovia Legionowo - Stal Stalowa Wola 2:2 (0:0)
0:1 - Łukasz Sekulski (k.) 56'
0:2 - Łukasz Sekulski 64'
1:2 - Szymon Lewicki 79'
2:2 - Michał Bogacz (sam.) 86'

Legionovia Legionowo:  Mikołaj Smyłek  - Konrad Wieczorek, Kamil Dankowski, Miha Goropevsek, Łukasz Kominiak, Lazar Pavić, Kamil Tlaga (65' Sebastian Czapa), Paweł Broniszewski (72' Marcin Stromecki), Sebastian Janusiński (75' Rafał Maciejewski), Samuelson Odunka, Karol Ziąbski (65' Szymon Lewicki).

Stal Stalowa Wola: Tomasz Wietecha - Adrian Bartkiewicz, Michał Czarny, Michał Bogacz, Michał Michałek (66' Marcin Kowalski), Mateusz Kantor, Damian Łanucha (75' Paweł Giel), Kamil Samołyk, Tomasz Płonka, Patryk Tur, Łukasz Sekulski.

Żółte kartki: Dankowski, Wieczorek, Goropevsek (Legionovia) oraz Płonka, Tur, Sekulski, Samołyk (Stal).

Sędzia: Kamil Waskowski (Poznań).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!