Tylko David Alaba lepszy od Roberta Lewandowskiego, Polak wyróżniał się w Hamburgu

Robert Lewandowski z dobrej strony pokazał się w wygranym przez Bayern 3:1 pojedynku Pucharu Niemiec z Hamburgerem SV. Pochwalono go za współpracę z Thomasem Muellerem.

Konrad Kostorz
Portal tz-online.de wybrał Davida Alabę najlepszym zawodnikiem spotkania rozegranego w środowy wieczór na Imtech-Arena. Austriak był niezwykle aktywny, często podłączał się do akcji ofensywnych i przede wszystkim zdobył kapitalnego gola strzałem z dystansu. Pomocnikowi przyznano najwyższą z możliwych not - "1", podczas gdy na "2" zasłużyli Robert Lewandowski, Juan Bernat oraz Franck Ribery."Po siedmiu minutach gry zdobył swojego pierwszego gola dla Bayernu w pojedynku pucharowym. Trafienie uskrzydliło Lewandowskiego, który w dalszej części spotkania bardzo dużo biegał, wychodził na pozycje i cały czas był w grze" - napisano, uzasadniając wysoką ocenę przyznaną 26-letniemu snajperowi.
Również według serwisu abendzeitung-muenchen.de "Lewy" zasłużył na notę "2". "Podobnie jak Ribery przy swojej bramce miał nieco szczęścia, ponieważ po świetnym podaniu dopiero jego drugi strzał znalazł drogę do siatki. Jego współpraca z Muellerem układa się coraz lepiej. Od 75. minuty mógł odpoczywać i czekać na pojedynek ze starymi znajomymi z Borussii" - skomentowano.

Spośród piłkarzy Bayernu Monachium pozytywnie zaprezentowali się w konfrontacji z Hamburgerem SV także Xabi Alonso, Thomas Mueller oraz Philipp Lahm, natomiast słabej wypadła formacja obronna na czele z Dante. Już w sobotę Bawarczyków czeka rywalizacja z Borussią Dortmund w Bundeslidze, później zespół podejmie AS Romę.

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Robert Lewandowski zdobędzie przynajmniej jednego gola w meczu z Borussią Dortmund?