Premier League: Przełamanie Queens Park Rangers po dwóch miesiącach

Niemal dwa miesiące czekali na zwycięstwo w Premier League piłkarze Queens Park Rangers. Beniaminek wreszcie przełamał niemoc i w poniedziałek pokonał u siebie Aston Villę.

Szymon Mierzyński

Spotkanie na Loftus Road zakończyło się rezultatem 2:0, a dublet skompletował Charlie Austin, który najpierw - po zgraniu Bobby'ego Zamory - umieścił piłkę w siatce ładnym płaskim strzałem zza pola karnego, natomiast po przerwie sfinalizował centrę Eduardo Vargasa.

Aston Villa też miała swoje okazje, ale tego wieczora była nieskuteczna. Na niewiele zdała się też duża przewaga w posiadaniu piłki, jaką ekipa Paula Lamberta uzyskała w drugiej połowie.
Zawodnicy Harry'ego Redknappa wygrali po raz pierwszy od 30 sierpnia, gdy pokonali u siebie Sunderland (1:0). Dzięki temu mają na koncie 7 pkt. i opuścili ostatnie miejsce w tabeli, spychając na nie Burnley. The Villans z 10 oczkami plasują się na 15. pozycji.

Queens Park Rangers - Aston Villa 2:0 (1:0)
1:0 - Charlie Austin 17'
2:0 - Charlie Austin 69'