Premier League: Chelsea straciła zwycięstwo w 94. minucie!

Manchester United w swoim dawnym stylu doprowadził do remisu w meczu z Chelsea w 94. minucie spotkania. Mało co zapowiadało taki rozwój wypadków.

Wciąż bez zawieszonego za czerwoną kartkę Wayne'a Rooneya musiał radzić sobie Manchester United w starciu z liderem ligi Chelsea. Przed spotkaniem niezwykle ciepło przywitali się ze sobą Jose Mourinho oraz Louis van Gaal. Portugalczyk był asystentem Holendra w FC Barcelonie.

The Blues też nie mogli skorzystać ze swojego czołowego napastnika - Diego Costy. Hiszpan pauzuje już trzecie spotkanie z powodu kontuzji. Jego miejsce w ataku zajął Didier Drogba. W tygodniu gracz z Wybrzeża Kości Słoniowej zdobył gola w Lidze Mistrzów.

Pierwszą groźną akcję stworzyli sobie gospodarze. Marouane Fellaini mógł skierować futbolówkę do siatki rywali, lecz dał się zablokować i Thibaut Courtois nie musiał nawet interweniować.  [ad=rectangle] W 12. minucie sędzia Phil Dowd pokazał pierwszą żółtą kartką. Jak się później okazało - w sumie dziewięć takich kartoników musiał wyciągnąć ze swojej kieszonki. Większość z nich otrzymali goście.

W pierwszej połowie w doskonałej sytuacji znalazł się Robin van Persie. Holender stanął oko w oko z bramkarzem Chelsea, ale przegrał ten pojedynek. Wprawdzie sytuacji do przerwy nie było zbyt wiele, ale mecz mógł się podobać.

Osiem minut po zmianie stron padła bramka. Z rzutu rożnego na krótki słupek dośrodkował Cesc Fabregas. Tam znalazł się Didier Drogba i strzałem głową uzyskał prowadzenie dla Chelsea. Stojący na linii bramkowej van Persie nie zdołał wybić futbolówki.

Z czasem Man Utd przeszedł do ataku pozycyjnego, a londyńczycy czyhali na kontry. W drużynie gospodarzy pojawił się napastnik, a wśród gości defensywny pomocnik. To pokazywało jak będą toczyły się ostatnie minuty na Old Trafford.

W doliczonym czasie gry Branislav Ivanović sfaulował swojego rywala za co otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Man Utd wywalczył rzut wolny w dobrej odległości od bramki Chelsea. Po dośrodkowaniu Thibaut Courtois sparował strzał głową Fellainiego, jednak piłka spadła pod nogi van Persiego. Holender od razu huknął z kilku metrów i tym razem belgijski bramkarz nie zdołał zatrzymać uderzenia van Persiego.

Man Utd zremisował z Chelsea 1:1. The Blues mają cztery punkty przewagi nad drugim w tabeli Southampton.

Manchester United - Chelsea 1:1 (0:0) 0:1 - Drogba 53' 1:1 - van Persie 90+4'

Man Utd: David de Gea - Luke Shaw, Marcos Rojo, Chris Smalling, Rafael da Silva, Daley Blind, Angel di Maria, Juan Mata (67' James Wilson), Marouane Fellaini, Adnan Januzaj, Robin van Persie.

Chelsea: Thibaut Courtois - Branislav Ivanović, Gary Cahill, John Terry, Filipe Luis, Cesc Fabregas, Nemanja Matić, Willian (90+3' Kurt Zouma), Oscar (67' John Obi Mikel), Eden Hazard (89' Andre Schuerrle) Didier Drogba.

Żółte kartki: Rafael, Fellaini, van Persie (Man Utd) oraz Drogba, Matic, Fabregas, Oscar, Ivanovic, Hazard (Chelsea).

Czerwona kartka: Ivanovic /90+3' - za drugą żółtą/ (Chelsea).

Sędzia: Phil Dowd.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty