Belgia: Piąty gol Piotra Parzyszka

W niedzielnym meczu 12. kolejki belgijskiej II ligi z Royal White Star Bruxelles (6:0) swojego piątego gola w sezonie zdobył Piotr Parzyszek z Sint Truidense VV.

Maciej Kmita

Były młodzieżowy reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w 80. minucie gry, ustalając wynik na 6:0 dla swojej drużyny. To jego piąte ligowe trafienie w sezonie, a niedzielny występ był jego dziewiątym dla Kanarków. Do gry wszedł jako zmiennik w 61. minucie.

Oba zespoły nie ukończyły meczu w pełnych składach. Stołeczna ekipa od 22. minuty grała w "10", a od 57. minuty w "9". Z kolei STVV osłabienia doznał w 89. minucie.

Po 12. kolejce zespół Polaka ma na koncie 23 punkty i zajmuje 2. miejsce, tracąc trzy "oczka" do lidera tabeli. Kanarki mają jednak do rozegrania jeszcze zaległy mecz 4. kolejki z AFC Tubize.

Sint-Truidense VV - Royal White Star Bruxelles  6:0 (3:0)
1:0 - Dequevy 11'
2:0 - Erichot 27'
3:0 - Schoofs 40'
4:0 - Dequevy 52'
5:0 - Baherle 67'
6:0 - Parzyszek 80'