Serie A: Sampdoria nadal rządzi w Genui, zespół Pawła Wszołka na podium

Podopieczni Sinisy Mihajlovicia pokonali w rozegranych w ramach 5. kolejki derbach Genoę CFC. Rozstrzygająca bramka padła w 75. minucie rywalizacji na Stadio Luigi Ferraris w Genui.

Konrad Kostorz

Sampdoria do derbów przystąpiła z dorobkiem ośmiu punktów, natomiast Genoa miała na koncie pięć "oczek". W pierwszej połowie tempo gry mogło podobać się kibicom, ale sytuacji strzeleckich było jak na lekarstwo.

Po zmianie stron okazji do wpisania się na listę strzelców nie wykorzystali zawodnicy Gian Piero Gasperiniego Diego Perotti i Mauricio Pinilla, za to w 75. minucie Mattię Perina pokonał Manolo Gabbiadini. Reprezentant Włoch mocno dośrodkował z rzutu wolnego, a piłka przecięła pole karne i wpadła do bramki.
Ekipa Sinisy Mihajlovicia w ligowej tabeli ustępuje tylko Juventusowi oraz Romie. W poniedziałek Sampdorię wyprzedzić może jeszcze Udinese Calcio, o ile pokona Parmę. W derbach na placu gry zabrakło Pawła Wszołka, który znalazł się poza kadrą meczową.

Dodajmy, że poprzedni derbowy pojedynek również wygrała Sampdoria - w lutym zwyciężyła 1:0 po bramce Maxiego Lopeza. Wcześniej począwszy od 2007 roku częściej po zwycięstwa sięgała Genoa.

Genoa CFC - Sampdoria Genua 0:1 (0:0)
0:1 - Gabbiadini 75'

Serie A: Klęska Interu, Milan znów nie wygrał! Napoli wreszcie zwycięskie

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)