PP: Już byli w ogródku... - relacja z meczu Wisła Płock - GKS Tychy

Po niezwykle zaciętym spotkaniu Wisła Płock pożegnała się z Pucharem Polski. Jeszcze na 5. minut przed końcem meczu gospodarze prowadzili z GKS Tychy 2:0, ale wtedy o sobie dał znać Maciej Kowalczyk.

Dominik Polesiński
Piłka nożna to piękny i nieobliczalny sport. Kiedy po czerwonej kartce dla Damiana Szczęsnego GKS Tychy musiał grać w zdekompletowanym składzie, Wisła Płock prowadziła 1:0. Gola w 33. minucie zdobył Marcin Krzywicki. Miejscowi kibice na dobre rozpoczęli świętowanie awansu po golu na 2:0. Była wówczas 77. minuta, kiedy Piotr Ruszkul po raz drugi umieścił piłkę w siatce przyjezdnych. Na boisku był już wtedy piłkarz, który odmienił losy rywalizacji.
Maciej Kowalczyk na placu gry pojawił się w 66. minucie, zmieniając nieskutecznego Pawła Smółkę. Cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry wykorzystał swoje doświadczenie, wywalczył rzut karny i pewnie go wykonał. Kilka minut później był już remis! Snajper zdecydował się na desperacki strzał z dystansu i ta decyzja okazała się kluczowa. Zaskoczony Bartosz Kaniecki został zmuszony do kapitulacji i dogrywka stała się faktem.

W dogrywce obie ekipy pilnowały się by nie stracić głupiej bramki, rozstrzygającej losy awansu. Pojedyncze okazje zostały zaprzepaszczone i obejrzeliśmy konkurs rzutów karnych. W tych więcej szczęścia mieli goście. Ich trud w postaci desperackiej pogoni został nagrodzony. Tyszanie pewnie strzelali z 11 metrów, a w ekipie nafciarzy pomylili się Kamil Hempel i Piotr Ruszkul. Awans GKS-u Tychy stał się faktem!

Wisła Płock - GKS Tychy 2:2 (1:0, 2:2, 2:2)
rzuty karne 3:4
1:0 - Marcin Krzywicki 33'
2:0 - Piotr Ruszkul 77'
2:1 - Maciej Kowalczyk (k.) 86'
2:2 - Maciej Kowalczyk 90+1'