Towarzysko: Brazylia znów lepsza od Kolumbii, Neymar trafił z wolnego i dał zwycięstwo

Nowy kapitan Canarinhos Neymar strzałem z rzutu wolnego zapewnił Brazylii wygraną nad Kolumbią w towarzyskim rewanżu za ćwierćfinał niedawnych mistrzostw świata.

Konrad Kostorz
W walce o strefę medalową mundialu Canarinhos pokonali Kolumbijczyków 2:1 po golach Thiago Silvy i Davida Luiza, a po końcowym gwizdku najwięcej mówiono o poważnej kontuzji Neymara, którą ostrym wejściem spowodował Camilo Zuniga. Gwiazdor Brazylijczyków został wykluczony z dalszego udziału w MŚ, a jego koledzy ostatecznie po dwóch porażkach uplasowali się na czwartej pozycji.W rozegranym w Miami pojedynku towarzyskim Neymar i Zuniga ponownie stanęli naprzeciwko siebie. Tym razem zawodnik FC Barcelony miał sporo powodów do radości - jego zespół wygrał, a on kapitalnym strzałem z rzutu wolnego pokonał Davida Ospinę. Golkiper Arsenalu Londyn nie zdołał zatrzymać uderzonej z 20. metrów piłki, która wpadła do siatki tuż przy spojeniu słupka z poprzeczką.
Zespół Dungi, który powrócił na stanowisko selekcjonera po czteroletniej przerwie, miał znaczną przewagę nad Los Cafeteros i stwarzał dogodne okazje do zdobycia gola. Zimnej krwi zabrakło m.in. Diego Tardellemu - nieobecnemu na mundialu piłkarzowi, który w nocy z piątku na sobotę polskiego czasu wystąpił w wyjściowej jedenastce. Po drugiej stronie boiska niezłej sytuacji na gola nie zamienił Juan Cuadrado.

W 77. minucie miejsce Jamesa Rodrigueza na placu gry zajął powracający do drużyny narodowej po dłuższej przerwie wywołanej kontuzją Radamel Falcao. Nowy nabytek Manchesteru United w końcówce mógł doprowadzić do wyrównania, jednak przeniósł futbolówkę nad poprzeczką bramki Jeffersona.

Odnotujmy, że debiutu w narodowych barwach doczekał się 25-letni skrzydłowy Everton Ribeiro z Cruzeiro Esporte Clube, który zmienił na murawie Williana. Warto dodać, że Canarinhos 9 września rozegrają kolejny mecz towarzyski - w East Rutherford zmierzą się z Ekwadorem.

Brazylia - Kolumbia 1:0 (0:0)
1:0 - Neymar 83'

Brazylia: Jefferson - Maicon, Miranda, Luiz (80' Marquinhos), Filipe Luis - Gustavo (46' Fernandinho), Ramires (46' Elias) - Willian (72' Ribeiro), Oscar (72' Coutinho), Tardelli (77' Robinho) - Neymar.

Kolumbia: Ospina - Zuniga (73' Mejia), Valdez, Zapata, Armero - Cuadrado, Sanchez (85' Ramos), Ramirez (46' Arias), Rodriguez (77' Falcao) - Martinez (65' Guarin), Gutierrez (65' Bacca).

Dunga: Przyszłość Brazylii? Więcej takich jak Neymar