Chrobry na właściwej ścieżce - relacja z meczu Drutex-Bytovia Bytów - Chrobry Głogów

W spotkaniu dwóch znajomych z czasów gry w zachodniej grupie II ligi, Drutex-Bytovia Bytów dość niespodziewanie gładko przegrała z Chrobrym Głogów 1:4.

Dominik Polesiński
Mało kto, uważający się na znawcę w tematyce piłkarskiej i śledzący rozgrywki krajowe, przypuszczał, że Chrobry zdoła ośmieszyć Bytovię na jej terenie. Tymczasem podopieczni Ireneusza Mamrota po zeszłotygodniowym triumfie nad Wigrami Suwałki (3:1), zagrali kolejny bardzo dobry mecz, aplikując gospodarzom aż 4 gole!
Strzelanie rozpoczęło się dość wcześnie. W 20. minucie Damian Piotrowski stanął oko w oko z Tomaszem Laskowskim i nie dał mu większych szans na obronę. Nie minęło 10 minut, a Chrobry prowadził już 2:0. Ten sam zawodnik wybiegł w tempo do zagranej z głębi pola piłki i ze stoickim spokojem podwyższył wynik. Zdobyte gole w pełni odzwierciedlały to co działo się w pierwszym kwadransie. Chrobry grał ambitnie, wykorzystując dziwną niedyspozycję miejscowych kopaczy.

Kiedy w 31. minucie Mariusz Kryszak skorzystał z przytomnego podania Daniela Mąki wydawało się, że sprawa wyniku pozostawała nadal otwarta. Nic bardziej mylnego...

Głogowianie w drugiej połowie wybili gospodarzom z głowy myśl o jakichkolwiek punktach. Rolę kata przejął Damian Sędziak, który w przeciągu czterech minut dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Najpierw najwyżej wyskoczył do dośrodkowania z rzutu rożnego, główkując do siatki, a następnie zachował zimną krew pod bramką Laskowskiego. Była 54. minuta ale nikt kibicujący gospodarzom nie wierzył już w odwrócenie losów spotkania.

Gospodarze zagrali jak do tej pory najsłabszy mecz. Goście zaś powtórzyli taktykę sprzed tygodnia i zasłużenie zainkasowali 3 punkty. Wydaje się, że beniaminek z Głogowa najtrudniejsze chwile w I lidze ma już za sobą. Nikt już nie powinien lekceważyć Chrobrego, który jak na beniaminka zaprezentował w Bytowie wyjątkową dojrzałość.

Bytovia Bytów - Chrobry Głogów 1:4 (1:2)
0:1 - Damian Piotrowski 20'
0:2 - Damian Piotrowski 29'
1:2 - Mariusz Kryszak 31'
1:3 - Damian Sędziak 51'
1:4 - Damian Sędziak 54'

Bytovia Bytów: Tomasz Laskowski - Krzysztof Bąk, Maciej Kazimierowicz (66' Mateusz Michalski), Robert Hirsz, Mariusz Kryszak, Daniel Mąka, Michał Pietroń (46' Wojciech Wilczyński), Maciej Szewczyk (52' Artur Wojach), Janusz Surdykowski, Łukasz Wróbel, Karol Piątek.

Chrobry Głogów: Sławomir Janicki - Michał Ilków-Gołąb, Adam Samiec, Dominik Kościelniak, Michał Michalec, Mateusz Hałambiec, Damian Piotrowski (59' Karol Danielak), Damian Ałdaś (64' Krzysztof Ulatowski), Łukasz Szczepaniak, Łukasz Bogusławski, Damian Sędziak (81' Jakub Chrzanowski).

Żółte kartki: Bogusławski, Ilków-Gołąb, Samiec (Chrobry).

Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin).