Premier League: Arsenal uratował remis na Goodison Park

Arsenal dwoma golami w ostatnich siedmiu minutach zdołał uratować remis z Evertonem w ostatnim sobotnim meczu 2. kolejki Premier League.

Bartosz Zimkowski

Arsene Wenger dokonał kilku zmian w składzie i przede wszystkim wrócili mistrzowie świata - Per Mertesacker oraz Mesut Oezil. W ataku nie było ani Yaya Sanogo ani też Oliviera Girouda, który usiadł na ławce rezerwowych.

Gospodarze już w dziesiątej minucie byli zmuszeni dokonać zmiany. Za kontuzjowanego Stevena Pienaara pojawił się Leon Osman. Po kolejnych dziewięciu minutach prowadzili 1:0. Gareth Barry dośrodkował na dalszy słupek, gdzie Seamus Coleman oddał skuteczny strzał głową. Wojciech Szczęsny nie był w stanie sparować futbolówki.
Do końca pierwszej połowy nacierali gospodarze i dopięli swego tuż przed gwizdkiem na przerwę. Steven Naismith znalazł się oko w oko z polskim bramkarzem i strzałem między jego nogami dołożył kilka siwych włosów na głowie Arsene'a Wengera.

Na drugą odsłonę na boisku nie pojawił się już Alexis Sanchez. Zastąpił go Giroud. I już chwilę później groźne uderzenie głową Francuza przeleciało tuż nad poprzeczką. Everton nie oddał jednak inicjatywy rywalom i nie dał się zepchnąć do defensywy. Dopiero pod koniec spotkania Kanonierzy rzucili większe siły i częściej przebywali w okolicach pola karnego The Toffees.

Nadzieję w serca kibiców Arsenalu wlał w 83. minucie Aaron Ramsey. Walijczyk z bliska wpakował futbolówkę do siatki rywali. Siedem minut później był już remis, gdy Giroud mimo krycia ze strony obrońcy zdobył gola głową z sześciu metrów. Londyńczykom zabrakło już czasu na kolejny cios i mecz zakończył się remisem 2:2.

Everton - Arsenal 2:2 (2:0)
1:0 - Coleman 19'
2:0 - Naismith 45'
2:1 - Ramsey 83'
2:2 - Giroud 90'

Everton: Tim Howard - Seamus Coleman, Phil Jagielka, Sylvain Distin, Leighton Baines, James McCarthy, Gareth Barry, Kevin Mirallas (85' Christian Atsu), Steven Naismith, Steven Pienaar (10' Leon Osman), Romelu Lukaku (75' Aiden McGeady).

Arsenal: Wojciech Szczęsny - Mathieu Debuchy, Calum Chambers, Per Mertesacker, Nacho Monreal, Mathieu Flamini, Aaron Ramsey, Alex Oxlade-Chamberlain (74' Joel Campbell), Jack Wilshere (74' Santi Cazorla), Mesut Oezil, Alexis Sanchez (46' Olivier Giroud).

Żółte kartki: Baines (Everton) oraz Mertesacker, Wilshere, Chambers, Flamini (Arsenal).

Sędzia: Kevin Friend.

Premier League: Kolejne zwycięstwa Chelsea i Swansea, Łukasz Fabiański z czystym kontem