Ligue 1: Sensacyjna porażka AS Monaco na inaugurację!

Sensacja na Stade Louis II! AS Monaco przegrało z 9. ekipą ubiegłego sezonu, FC Lorient 1:2. Decydująca bramka padła w samej końcówce.

Szymon Mierzyński
Faworytowi szło jak po grudzie od samego początku. Już w 9. minucie po tym jak Aymen Abdennour sfaulował Vincenta Aboubakara arbiter podyktował rzut karny. Bardzo pewnie wykorzystał go sam poszkodowany.

W drugiej połowie - po czerwonej kartce dla Ricardo Carvalho - sytuacja ekipy Leonardo Jardima skomplikowała się jeszcze bardziej, ale właśnie w osłabieniu udało jej się wyrównać. Lamine Kone nieprzepisowo zatrzymał Dimitara Berbatova, a ponieważ wszystko działo się w obrębie szesnastki, sędzia po raz kolejny wskazał na "wapno". Szansy nie zmarnował Radamel Falcao, który trafił do siatki precyzyjnym uderzeniem w prawy róg.

Ostatnie słowo należało jednak do gości, którzy w 87. minucie wyprowadzili zabójczą kontrę. Valentin Lavigne stanął oko w oko z Danijelem Subasiciem i z zimną krwią uderzył obok niego. Wicemistrz Francji doznał zatem sensacyjnej porażki 1:2.