Świetny debiut Louisa van Gaala w Manchesterze United

W pierwszym spotkaniu pod wodzą Louisa van Gaala Manchester United rozbił aż 7:0 Los Angeles Galaxy. Holenderski szkoleniowiec ustawił Czerwone Diabły w systemie 1-3-4-3.

Maciej Kmita
Prowadzenie United dał w 13. minucie Danny Welbeck, wpisując się na listę strzelców uderzeniem sprzed pola karnego. Kolejni strzelcy zdobywali gole dubletami. Tuż przed przerwą dwie bramki dla Czerwonych Diabłów zdobył Wayne Rooney, a w II połowie trafienia dołożyli Reece James i Ashley Young.
W ekipie Louisa van Gaala zadebiutowali pozyskani latem z Ahtletic Bilbao i Southampton FC Ander Herrera i Luke Shaw. Świetnie zaprezentował się zwłaszcza ten pierwszy, który odciskał stempel prawie na każdej bramkowej akcji United.

Świadkami debiutu van Gaala w Man Utd było 86 432 widzów, którzy wybrali się na spotkanie 20-krotnego mistrza Anglii z LA Galaxy. W czasie tournee po Stanach Zjednoczonych Czerwone Diałby zagrają jeszcze z AS Roma (26 lipca), Interem Mediolan (30 lipca) i Realem Madryt (2 sierpnia).

Los Angeles Galaxy - Manchesterd United 0:7 (0:3)
0:1 - Welbeck 13'
0:2 - Rooney (k.) 42'
0:3 - Rooney 45'
0:4 - James 62'
0:5 - James 85'
0:6 - Young 88'
0:7 - Young 90'

Skład Manchesteru United: De Gea (46' Lindegaard) - Smalling (46' Rafael), Jones (46' M. Keane), Evans (46' Blackett) - Valencia (46' James), Fletcher, Herrera, Shaw (46' Kagawa), - Mata (46' Cleverley), Welbeck (46' Nani), Rooney (46' Young).