Gol Roberta Lewandowskiego w debiucie w Bayernie! Tylko remis mistrza Niemiec

Polak udanie rozpoczął przygodę z Bayernem Monachium, posyłając piłkę do bramki MSV Duisburg. Mistrzowie Niemiec nieoczekiwanie nie pokonali jednak III-ligowego rywala.

Konrad Kostorz
Dla zespołu Josepa Guardioli pojedynek z obchodzącymi jubileusz Zebrami był drugim w trakcie przygotowań do nowego sezonu. W piątek Bawarczycy bez udziału narzekającego na uraz Roberta Lewandowskiego pokonali 3:0 amatorski zespół Red Baroons Dietmannsried.Na Schauinsland-Reisen-Arena w Duisburgu w obecności ponad 24 tysięcy kibiców "Lewy" znalazł się w podstawowym składzie i już w 8. minucie mógł wpisać się na listę strzelców. Strzał Polaka w dobrym stylu obronił jednak Michael Ratajczak. Przed zmianą stron 26-latek ponownie spróbował swoich sił, lecz tym razem jest próba była niecelna.
Wreszcie w 62. minucie Lewandowski zdobył swojego premierowego gola dla zespołu mistrza Niemiec. Król strzelców Bundesligi otrzymał podanie z prawego skrzydła od Rafinhi, idealnie zgasił piłkę i uderzeniem przy krótkim słupku posłał ją do siatki.  "To był klasowy gol nowego nabytku!" - napisali redaktorzy portalu sport1.de.

Lewandowski kilka chwil po otwarciu wyniku miał kolejną niezłą okazję, jednak piłka po jego strzale zatrzymała się na bocznej siatce. W 69. minucie gospodarze ku uciesze fanów wyrównali i wynik nie uległ już zmianie. Nasz rodak opuścił plac gry w 85. minucie, zastąpiony przez Tobiasa Schweinsteigera. Warto odnotować, że Guardiola zgodnie z prognozami niemieckiej prasy po raz pierwszy zastosował ustawienie z trzema obrońcami: Diego Contento, Holgerem Badstuberem i Rafinhą.

Kolejnym etapem przygotowań Bayernu do nowego sezonu będzie występ w towarzyskim turnieju Telekom Cup. 26 lipca mistrzowie kraju zmierzą się z Borussią M'gladbach, a dzień później zagrają z Hamburgerem SV bądź VfL Wolfsburg.

MSV Duisburg - Bayern Monachium 1:1 (0:0)
0:1 - Lewandowski 62'
1:1 - Schnellhardt 69'

Skład Bayernu: Starke - Contento, Badstuber (85' Walter), Rafinha (79' Basta) - Alaba, Hoejbjerg - Bernat, Scholl (46' Eberlein) Gaudino - Lewandowski (85' T. Schweinsteiger), Sieghart (46' Schwarz).