Bayern zwycięski na otwarcie, "Lewy" jeszcze bez debiutu, synowie byłych gwiazd w grze

Robert Lewandowski nie wziął udziału w pierwszym sparingu Bawarczyków, wygranym przez nich 3:0. Na murawie pojawili się za to inni debiutanci w ekipie Josepa Guardioli.

Konrad Kostorz
Robert Lewandowski miał po raz pierwszy w karierze wystąpić w barwach Bayernu Monachium, jednak - jak informują niemieckie media - uniemożliwił mu to uraz mięśniowy. Wszystko wskazuje na to, że nie jest to poważna kontuzja i być może już w najbliższy poniedziałek w meczu towarzyskim z MSV Duisburg "Lewy" pojawi się na placu gry.W rywalizacji z przedstawicielami swojego fanclubu podopieczni Josepa Guardioli szybko objęli prowadzenie za sprawą Davida Alaby. Austriak jeszcze przed przerwą ponownie wpisał się na listę strzelców, tym razem strzałem z rzutu wolnego. Gola zdobył również 17-letni talent Daniel Haegler.
Wydarzeniem meczu był powrót do gry po 19-miesięcznego przerwie spowodowanej ciężką kontuzją Holgera Badstubera. Warty odnotowania jest również występ dwóch uzdolnionych graczy - synów byłych gwiazd Bundesligi: od pierwszego gwizdka zagrali Lucas Scholl (syn Mehmeta Scholla) oraz Gianluca Gaudino (potomek Maurizio Gaudino). Na murawie nie zabrakło również piłkarzy pozyskanych tego lata przez Gwiazdę Południa: Sebastiana Rode i Juana Bernata.

Red Baroons Dietmannsried - Bayern Monachium 0:3 (0:3)
0:1 - Alaba 5'
0:2 - Haegler 22'
0:3 - Alaba 37'