Sparingowo: Porażka Ruchu. Niewykorzystany karny

Piłkarze Ruchu Chorzów rozegrali kolejny mecz kontrolny podczas zgrupowania w Popradzie. Niebiescy zmierzyli się z MFK Rużomberok. W końcówce spotkania chorzowianie niewykorzystali rzutu karnego.

Michał Piegza

Trzeci mecz sparingowy podczas zgrupowania w Popradzie rozegrali piłkarze Ruchu Chorzów. Po remisie 2:2 z Duklą Bańska Bystrzyca i porażce 2:4 z AS Trencin podopieczni Jana Kociana zostali ograni przez 4. zespół słowackiej ekstraklasy MFK Rużomberok.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Rywale Niebieskich do siatki trafili w 29. minucie po ładnym strzale Tomasa Dubka. Chorzowianie mogli doprowadzić do remisu w 82. minucie, ale Roland Gigołajew nie wykorzystał rzutu karnego.
Niebieskich czeka jeszcze jeden mecz kontrolny podczas zgrupowania na Słowacji. 9 lipca Ruch zagra z Tatranem Presov.

MFK Rużomberok  – Ruch Chorzów 1:0 (1:0)
1:0 Tomas Dubek 29'

Skład Ruchu Chorzów:

I połowa: Kamiński – Konczkowski (39' Gieraga), Stawarczyk, Malinowski, Dziwniel, Włodyka, Surma, Rzuchowski, Starzyński, Zieńczuk, Efir.

II połowa: Skaba – Gieraga, Szyndrowski, Helik, Karahmet, Kowalski, Urbańczyk, Babiarz, Janik, Gigołajew, Efir (74' Rzuchowski).

Sparingowo: Remis Ruchu. Dwa gole w dwie minuty