Sparingowo: Remis Ruchu. Dwa gole w dwie minuty

Piłkarze Ruchu Chorzów rozegrali kolejny mecz sparingowy. Do 83. minuty Niebiescy przegrywali z Duklą Bańska Bystrzyca 0:2, ale pojedynek zdołali zremisować.

Michał Piegza

We wtorek Ruch rozgrywał mecz kontrolny z AS Trenczyn. Chorzowianie wówczas do przerwy prowadzili, ale po zmianie stron cztery gole zdobył rywal. W piątkowym spotkaniu z Duklą podopieczni Jana Kociana przegrywali ze Słowakami już 0:2, ale w przeciągu niespełna dwóch minut zdołali wyrównać.

Kontaktowego gola dla Niebieskich zdobył w 83. minucie Michał Helik, a chwilę później do remisu doprowadził w pełni zdrowy po złamaniu nogi Jakub Kowalski.
W składzie Ruchu testowany był Bośniak z belgijskim paszportem Senad Karahmet. Po raz pierwszy w barwach Niebieskich w meczu sparingowym wystąpili Wojciech Skaba oraz Michał Rzuchowski. Kolejne spotkanie sparingowe trzeci zespół T-Mobile Ekstraklasy rozegra w niedzielę z MFK Rużomberok.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Ruch Chorzów – Dukla Bańska Bystrzyca 2:2 (0:1)

0:1 - David Strihavka 10'
0:2 - Jozef Rejdovian 79'
1:2 - Michał Helik 83'
2:2 - Jakub Kowalski 84'

Ruch Chorzów:
I połowa: Skaba - Gieraga, Malinowski, Helik, Gigołajew, Urbańczyk, Rzuchowski, Włodyka, Janik, Karahmet, Efir.

II połowa: Kamiński - Konczkowski, Helik, Stawarczyk, Dziwniel, Babiarz, Surma, Kowalski, Starzyński, Zieńczuk, Kuświk.

Dukla Bańska Bystrzyca: Budinsky - Vajda, Banović (74' Devito), Savić, Rejdovian, Luptak, Penaska, Sumsky, Wojnar (72' Kupec), Strihavka (61 Sovcik), Dolny (76' Balko).

Sparingowo: Ruch prowadził, ale przegrał