Kolejarz umacnia się na pozycji lidera - podsumowanie 18. kolejki II ligi grupy wschodniej

Za nami już pierwsza kolejka rundy rewanżowej w II lidze grupie wschodniej. I w niej nie zabrakło kilku niespodzianek. Swoich fanów po raz kolejny zawiódł KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, który na własnym obiekcie jedynie zremisował ze znajdującym się w strefie spadkowej Ponidziem Nida Pińczów. Skorzystał na tym Kolejarz Stróże, który swoje spotkanie wygrał i umocnił się na pozycji lidera.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Pewne zwycięstwa Sandecji i Kolejarza

Meczem otwierającym tę kolejkę spotkań było starcie Sandecji Nowy Sącz z Sokołem Aleksandrów Łódzki. O ile przed meczem można było mieć jakieś złudzenia, że być może wyżej notowani w tabeli goście spod Łodzi pokuszą się o małą niespodziankę i ukradną punkty Sandecji, o tyle na murawie gospodarze nie pozostawili przejezdnym żadnych złudzeń i zaaplikowali im trzy bramki. Łupem strzeleckim podzielili się Mateusz Żyła, Tomasz Lewandowski oraz Wojciech Mróz.

Na pozycji lidera umocnił się Kolejarz Stróże, który pokonał na wyjeździe Górnika Wieliczkę 2:0. Przełomowe okazało się być sześć minut drugiej połowy kiedy to gospodarze stracili obie bramki. W 54. minucie wynik spotkania otworzył Robert Drąg, a sześć minut później „kropkę nad i” postawił Rafał Gadzina.

Olsztyn znowu zwycięski u siebie

Piąty mecz z rzędu przed własną publicznością wygrał OKS 1945 Olsztyn. Tym razem olsztynianie poradzili sobie z Jeziorakiem Iława. Dzięki temu zwycięstwu gospodarze wydostali się ze strefy barażowej, a Jeziorak spadł do strefy spadkowej.

Kolejny mecz przegrały Wigry Suwałki i na dodatek znowu przed własną publicznością. Tym razem piłkarze z zimowego bieguna Polski nie sprostali Okocimskiemu KS Brzesko, który po zwycięstwie w Łowiczu w zeszłej kolejce znowu zdobył komplet punktów na wyjeździe i wydostał się ze strefy spadkowej.

Podziałem punktów zakończył się mecz w Wolbromiu. Miejscowy Przebój podejmował Concordię Piotrków Trybunalski. Faworytem byli gospodarze, ale to oni od 13. minuty musieli odrabiać straty. Udało im się uczynić to dopiero w drugiej połowie, a bramkę na wagę remisu zdobył Damian Lickiewicz.

KSZO znowu zawiodło

Wielkich powodów do radości ponownie nie mają fani KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Ich zespół podejmował u siebie w sobotę beniaminka z Pińczowa, który niemalże od początku sezonu nie opuszcza strefy spadkowej. Goście nie przestraszyli się jednak rywala i nawet dwukrotnie wychodzili na prowadzenie. Najpierw do siatki rywali trafił Przemysław Kupczyk. Dwadzieścia minut później wyrównał Mieczysław Sikora, w odpowiedzi Łukasz Mika zdobył bramkę z rzutu karnego i ponownie wyprowadził gości na prowadzenie. Punkt KSZO w 78. minucie zapewnił Łukasz Matuszczyk.

Wciąż bez formy jest Pelikan Łowicz, który w niedzielę zanotował porażkę w Wysokim Mazowieckiem. Ruch wygrał 2:0, a bramki zdobywał w ostatnim kwadransie spotkania. Do bramki łowiczan najpierw trafił Michał Twardowski, a cztery minuty przed końcem meczu Dzidosław Żuberek. Być może gospodarzom trudno byłoby o zdobycie punktów gdyby w pierwszej połowie rzut karny wykorzystał pomocnik gości Przemysław Cichoń.

Cenne zwycięstwo Łomży

Bardzo cenne punkty zdobył ŁKS Łomża. W meczu ze Stalą Poniatowa, bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie, biało-czerwoni zgarnęli komplet punktów, a jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył w 77. minucie Daniel Dylewski. Dzięki temu zwycięstwu ŁKS opuścił ostatnią pozycję w tabeli.

Od pięciu spotkań bez zwycięstwa jest Start Otwock. Niedawny lider rozgrywek tym razem bezbramkowo zremisował w Zamościu z tamtejszym Hetmanem.

W 18. serii spotkań II ligi padło 19 bramek. Trzykrotnie górą okazywali się być gospodarze, trzy razy mecz kończył się podziałem punktów i również trzy razy komplet punktów zgarniali goście. Fotel lidera zachował Kolejarz Stróże, który ma na koncie 35 punktów. W ten weekend powiększył swoja przewagę nad KSZO Ostrowiec Świętokrzyski do trzech oczek. Trzecie miejsce przypada Sokołowi Aleksandrów Łódzki, który do KSZO traci punkt. Mamy za to zmianę w dole tabeli. Na ostatnią pozycję spadła Stal Poniatowa, która traci do przedostatniego ŁKS Łomża dwa punkty. W strefie spadkowej znajdują się również zespoły Ponidzia Nida Pińczów i Jezioraka Iława. Współliderami klasyfikacji strzelców są Michał Twardowski i Piotr Bania, którzy mają na koncie 11 trafień.

Wyniki 18. kolejki II ligi grupy wschodniej:

Sandecja Nowy Sącz - Sokół Aleksandrów Łódzki 3:0 (2:0)

1:0 - Żyła 13'
2:0 - Lewandowski 42'
3:0 - Mróz 86'

Górnik Wieliczka - Kolejarz Stróże 0:2 (0:0)
0:1 - Drąg 54'
0:2 - Gadzina 60'

OKS 1945 Olsztyn - Jeziorak Iława 2:1 (1:1)
0:1 - Klimek 6'
1:1 - Lech 33'
2:1 - Różowicz 75'

Wigry Suwałki - Okocimski KS Brzesko 0:2 (0:2)
0:1 - Kucharzyk 26'
0:2 - Szczoczarz 30'

Przebój Wolbrom - Concordia Piotrków Trybunalski 1:1 (0:1)
0:1 - Fabich 13'
1:1 - Lickiewicz 65'

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Ponidzie Nida Pińczów 2:2 (1:2)
0:1 - Kupczyk 13'
1:1 - Sikora 33'
1:2 - Mika 38' (k.)
2:2 - Matuszczyk 78'

Ruch Wysokie Mazowieckie - Pelikan Łowicz 2:0 (0:0)
1:0 - Twardowski 75'
2:0 - Żuberek 86'

Stal Poniatowa - ŁKS Łomża 0:1 (0:0)
0:1 - Dylewski 77'

Hetam Zamość - Start Otwock 0:0

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!