The Championship: Drugi gol w sezonie Grzegorza Rasiaka

Drugi gol w sezonie Grzegorza Rasiaka nie dał Watford ani jednego punktu w 15. kolejce The Championship. Polak do siatki Blackpool trafił głową i wówczas Szerszenie wygrywały 2:1, by ostatecznie przegrać 3:4. Tylko na ławce rezerwowych usiadł tego dnia Artur Krysiak, który wcześniej dwukrotnie z rzędu pojawił się w składzie Swansea City.

Bartosz Zimkowski

Do dobrej formy wraca Grzegorz Rasiak. Polak zdobył swojego drugiego gola od momentu powrotu na boisko. Jednak i tym razem Watford obeszło się smakiem. Szerszenie mogą pluć sobie w brodę, bo trzykrotnie prowadziły z Blackpool, by ostatecznie przegrać. Do 85. minuty prowadziły 3:2, ale w końcówce rządzili gracze z Blackpool. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 93. minucie Alan Gow. Watford po tej porażce spadł na 21. lokatę i ma tyle samo punktów, co znajdujący się w strefie spadkowej Charlton Athletic.

Tym razem jedynie na ławce rezerwowych zasiadł Artur Krysiak. Polski golkiper przez dwa ostatnie mecze był pierwszym bramkarzem Swansea City, ale teraz zastąpił go wypożyczony z Coventry City Demitios Konstantopoulos. Grek gola nie puścił, lecz i Swansea nie potrafiła pokonać bramkarza Doncaster Rovers i spotkanie beniaminków The Championship zakończyło się remisem 0:0.

Popis gry dało Reading. The Royals wygrali 4:1 na Ashton Gate, gdzie swoją siedzibę ma Bristol City. Bardzo dobre spotkanie rozegrał najlepszy strzelec Reading, Kevin Doyle, ponieważ dwie z czterech bramek były jego autorstwa. Niespodziewanie na Deepdale przegrało Preston North End. Zespół ten prowadził z Southampton 2:0, by w drugiej połowie stracić trzy gole i przegrać 2:3. Całe spotkanie na ławce rezerwowych Świętych spędził Bartosz Białkowski.

Bohaterem meczu Burnley - Norwich City był były zawodnik Manchesteru United, Chris Eagles. To jego dwie bramki w odstępie pięciu minut dały Burnley zwycięstwo 2:0 i awans na czwarte miejsce. Bohaterami swoich zespołów byli także Jonathan Stead oraz James Beattie. Obaj napastnicy również strzelili dwie bramki dla swoich zespołów i zapewnili im zwycięstwo.

W ostatnim sobotnim meczu Cardiff City przegrało 1:2 na Ninian Park z Wolverhampton Wanderers. Był to hit tej serii spotkań, a Wilki już po ośmiu minutach prowadziły 2:0 po golach najlepszych strzelców: Chrisa Iwelumo oraz Sylvaina Ebanksa-Blake'a. W 19. minucie odpowiedział Ross McCormack, dla którego był to jedenasty gol w obecnych rozgrywkach. Wraz Doylem prowadzi w klasyfikacji najlepszych strzelców. Wolves wygrało zatem z Cardiff 2:1 i awansowało na fotel lidera.