Ligue 1: Efektowny triumf Monaco, nieudana sobota Polaków

W sobotę grały wszystkie kluby Polaków w Ligue 1. Na boisku pojawili się jednak tylko Grzegorz Krychowiak i Kamil Grosicki. Żaden nie mógł się cieszyć ze zwycięstwa.

Szymon Mierzyński

Nieudany występ zanotowało Stade Reims, które mierzyło się na wyjeździe z OGC Nice. Gospodarze triumfowali 1:0 po golu Valentina Eysserica na początku drugiej połowy. Grzegorz Krychowiak spędził na murawie 90 minut.

Kamil Grosicki również pojawił się w wyjściowym składzie, ale grał tylko do 58. minuty. Jego Stade Rennes uratowało remis z FC Lorient kwadrans później za sprawą Paula-Georgesa Ntepa, który zmienił... właśnie reprezentanta Polski.

Montpellier HSC pokonało Toulouse FC Dominika Furmana 2:1. Były zawodnik Legii Warszawa całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Najefektowniej zaprezentowało się AS Monaco. Zespół Claudio Ranieriego rozgromił na wyjeździe ostatnie w tabeli AC Ajaccio aż 4:1, a dublet skompletował Dimitar Berbatov.