Premier League: Zwycięski debiut Ryana Giggsa

Od zwycięstwa rozpoczął swoją (tymczasową) pracę z Manchesterem United Ryan Giggs. Czerwone Diabły nie dały żadnych szans Norwich City.

Bartosz Zimkowski

Walijczyk zastąpił zwolnionego kilka dni temu Davida Moyesa. Oficjalnie Ryan Giggs jest tylko tymczasowym menedżerem mistrzów Anglii, jednak niektórzy twierdzą, że dobra końcówka sezonu może mu zapewnić pozostanie na Old Trafford w roli szkoleniowca na dłużej.

Pierwsze minuty należały do Man Utd. Później Norwich zdołało przenieść ciężar gry poza własne pole karne, ale pięć minut przed przerwą w ich "szesnastce" został sfaulowany Danny Welbeck. "Jedenastkę" na bramkę zamienił Wayne Rooney.

Anglik 180 sekund po zmianie stron podwyższył prowadzenie Czerwonych Diabłów ładnym strzałem z dystansu. Na ostatnie 30 minut na boisku pojawił się Juan Mata i Hiszpan dwukrotnie skierował piłkę do siatki. Najpierw zrobił to trzy minuty po wejściu na murawę. Drugiego dołożył w 73. minucie i powtórzył wyczyn Rooney'a, który także zakończył mecz z dwoma golami na koncie.

Man Utd wygrał z Norwich 4:0, a Ryan Giggs lepszego debiutu nie mógł sobie wyobrazić.

Man Utd - Norwich 4:0 (1:0)
1:0 - Rooney (k.) 41'
2:0 - Rooney 48'
3:0 - Mata 63'
4:0 - Mata 73'