T-Mobile Ekstraklasa: 10 najlepszych powrotów z zaświatów (wideo)

Po tym, czego dokonali piłkarze Górnika Zabrze i Wisły Kraków w meczach z Jagiellonią Białystok i Zagłębiem Lubin, 28. kolejka T-Mobile Ekstraklasy mogłaby zostać ochrzczoną imieniem Tomasza Wróbla.

Maciej Kmita
Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Tomasz Wróbel jest autorem słów, które na stałe wrosły w ligowy krajobraz. 26 listopada 2010 roku, gdy GKS Bełchatów przegrał z Cracovią w Krakowie 2:3, choć jeszcze do 86. minuty prowadził 2:0, sympatyczny skrzydłowy Brunatnych miał tylko tyle do powiedzenia: - Może pan zacytować niecenzuralne słowa? Proszę powiedzieć, że ja się czuję, jak dz*** wydymana po jakimś gang bangu. To są moje słowa.

Legendarna wypowiedź Wróbla w wersji audio:
Po meczach 28. kolejki T-ME identycznie jak Wróbel mogą się czuć zawodnicy Górnika Zabrze i Wisły Kraków. Pierwsi w starciu z Jagiellonią Białystok przed własną publicznością po 33 minutach prowadzili już 3:0, by ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 3:3. Biała Gwiazda natomiast wygrywała w Lubinie z Zagłębiem 1:0 aż do 86. minuty, by przegrać 1:3, a obraz rozpaczy dopełnił samobójczy gol na 1:3, który trafił na konto Michała Nalepy, ale całą winę za niego ponosi Michał Miśkiewicz. Golkiper Wisły po prostu nie trafił w toczącą się w jego stronę futbolówkę i ta wpadła do jego siatki...

Takich powrót z zaświatów, jak te w wykonaniu Jagiellonii i Zagłębia, w polskiej ekstraklasie w ostatnich latach nie brakowało, a my wybraliśmy 10 absolutnie największych zwrotów akcji.