Roberto De Zerbi stawia sprawę jasno. "Jestem sfrustrowany"

Smutny wieczór na Falmer Stadium. Sfrustrowany De Zerbi wysnuł jasny wniosek. - Trzeba być w tej kwestii szczerym - zaznaczył.

Kamil Sobala
Roberto de Zerbi Getty Images / Andrew Kearns - CameraSport / Na zdjęciu: Roberto de Zerbi
To była sroga lekcja futbolu dla Brighton and Hove Albion. "Mewy" na własnym terenie nie potrafiły nawiązać równej rywalizacji z Manchesterem City, przegrywając ostatecznie spotkanie wynikiem 0:4.

Gospodarze podeszli do tego spotkania jak do każdego innego, będąc wierni swojej filozofii. - Mierzyliśmy się z jedną z najlepszych drużyn na świecie, staraliśmy się grać zgodnie z naszym DNA, naszym charakterem, szanując nasze cechy i straciliśmy wszystkie bramki w fatalny sposób - podsumował na konferencji prasowej Roberto De Zerbi.

"Obywatele" wyszli na prowadzenie już w 17. minucie za sprawą trafienia Kevina De Bruyne. Następnie dwie bramki dołożył od siebie Phil Foden, ustalając aż trzybramkowe prowadzenie do przerwy. W drugim akcie meczu rywali dobił Julian Alvarez, trafiając do siatki na wysokości jedenastego metra.

- Jestem rozczarowany wynikiem, jestem sfrustrowany, ponieważ nie możemy w tej chwili rywalizować z największymi drużynami Premier League, trzeba być w tej kwestii szczerym - stwierdził Włoch.

Na Falmer Stadium humory coraz gorsze. Zespół De Zerbiego nie wygrał bowiem od pięciu spotkań. Ostatnie zwycięstwo "Mewy" odnotowały 14 marca w starciu z AS Romą (1:0) w fazie pucharowej Ligi Europy.

Okazja do przegonienia ciemnych chmur już 28 kwietnia, kiedy to ich rywalem będzie Bournemouth. Pierwszy gwizdek w tym spotkaniu wybrzmi o godzinie 15:00.

"Cena powinna być rekordowa". Kadrowicz bohaterem dużego transferu?