Serie A: Przełamanie Milanu, błysk Balotellego! Juventus przerwał serię Parmy (wideo)

Milan po serii niepowodzeń rozegrał dobry mecz we Florencji, a ładnego gola zdobył Mario Balotelli. Zgodnie z planem wygrały Juventus oraz Napoli. W 30. kolejce zagrali Paweł Wszołek i Rafał Wolski.

Konrad Kostorz
Rossoneri udali się na Stadio Artemio Franchi po pięciu meczach z rzędu bez wygranej, a ich rywalem była Fiorentina, która w niedzielę pokonała na wyjeździe SSC Napoli. W środowy wieczór z lepszej strony zaprezentował się zespół Clarence'a Seedorfa, który po raz pierwszy w tym sezonie pokonał zespół ze ścisłej czołówki Serie A.

Rywalizacja nie dostarczyła zbyt wielu emocji. Fiołki miały dwie świetne sytuacje, które zmarnował w fatalnym stylu Alessandro Matri. Bohaterem Milanu został dzięki rzutom wolnym Mario Balotelli. Przed przerwą potężny strzał snajpera ze stałego fragmentu "wypluł" przed siebie Neto i Philippe'owi Mexesowi pozostało dopełnić formalności, a w 64. minucie "Super Mario" idealnie technicznie przymierzył z około 20 metrów.

Rafał Wolski został wprowadzony na boisko w 68. minucie za Nenada Tomovicia, ale tym razem niczym się nie wyróżnił.

Gol Mario Balotellego:

Ekipa Vincenzo Montelli znów traci do Napoli 10 punktów. Azzurri choć wystąpili bez Gonzalo Higuaina w podstawowym składzie, bez trudu pokonali Catanię, a skutecznością wykazał się zmiennik Argentyńczyka Duvan Zapata, dwukrotnie kierując piłkę do bramki.

Parma była niepokonana przez 17 meczów ligowych! Pogromcą drużyny Roberto Donadoniego okazał się Juventus, który za sprawą dubletu Carlosa Teveza objął prowadzenie 2:0 i nie wypuścił go z rąk, mimo że kontaktowego gola udało się zdobyć Cristianowi Molinaro. W 65. minucie za uderzenie bez piłki Giorgio Chielliniego z boiska wyleciał Amauri, natomiast w końcówce niewiele brakowało, by Tevez skompletował hat-tricka.

Od Ligi Europejskiej oddala się Lazio, które uległo Genoi. Rzymian w tabeli nieoczekiwanie wyprzedziła Atalanta, wygrawszy piąty pojedynek z rzędu. Skromny zespół z Bergamo jest obok Parmy największą rewelacją tego sezonu. Bardzo dobrze w ostatnich tygodniach radzi sobie również Sampdoria, która pokonała na wyjeździe Sassuolo. Paweł Wszołek skorzystał z większego nagromadzenia meczów i dzięki rotacji wystąpił od pierwszego gwizdka. Sinisa Mihajlović zdjął Polaka z boiska jako pierwszego w 58. minucie przy stanie 1:1.